Z Nation – Hayatta Kalma Temalı Zombi Dizisi

Çağımız, farklı hastalıklar ve dünyanın sonunu getirecek deneylerin canlandırdığı dizilerden geçiyor. İnsanlar, uzun soluklu dizi izlemeyi çok benimsemiş ve seviyor. Bir sonraki bölüm için günlerce bir sonraki sezonu ise aylarca bekliyor. Z Nation, zombi dizisi olarak adlandırabileceğimiz, bir grup Amerika’lının dünyayı (en azından dünyadan geriye ne kaldıysa) kurtarma hikayelerine yer veren kan, şiddet gibi bir takım olumsuz unsurları bolca yansıtan Amerikan yapımı bir dizi.

znation
Dizinin karakterleri, Doctor ve On Bin favorim 🙂

The Walking Dead benzeri diziler listemde bir arkadaş Z Nation‘ın TWD‘den çok daha iyi olduğundan bahsetmiş. Bende koyu bir Walking Dead’cı olduğum için sezon aralarında bu tarz dizileri araştırıp izlemeyi seviyorum. Bu yaz izlediğim (Bir solukta 4 sezon) dizilerden biri de Z Nation. Bana göre, burayı vurgulamak isterim TWD ile zombi ve hayatta kalma temaları dışında çok bir benzerlik yok. Öyleki Z Nation biraz komedi tarafını işlemiş hikayenin.

Hayatımda gördüğüm en değişik dizi karakteri :) Fakat bu diziyi izlememin bir sebebi diyebilirim..
Hayatımda gördüğüm en değişik dizi karakteri 🙂 Fakat bu diziyi izlememin bir sebebi diyebilirim..

Aksiyon yok mu diyenlere var abi hemde çok bunu sıkıntı yapıyorsanız yapmayın ama dizinin öyle bir karakteri varki dillere destan. Kimden mi bahsediyorum, izleyenler bilir tabi ki Murphy‘den. Adamın hal ve hareketlerini gören eminim gülecek. Böyle bir hikaye işleyen bir dizide gülebileceğinizi söylüyorum evet. Hem sıkılmadan izleyebilecek hemde bir sonraki bölümü çok merak edeceksiniz. Dizi şuan 5. sezonu oynuyor ve ben her hafta izlemeye özen gösteriyorum. Zaten The Walking Dead 7. Sezonu internetten izlemek zor olsada bir yolunu bulup izleyebilen insanlardanım.

Diziden spoiler vermeden bahsetmek gerekirse Dünya kara yaz isimli bir felaket ile yüzleşiyor. İnsanlar öldüklerinde dirilip zombi oluyor. Bir grup insan Isırık izi isimli bir operasyon ile dünyayı kurtarmak adına bir dizi maceraya atılıyor. Hedef  dünyada geride kalan ve ısırılmamış insanları kurtaracak bir aşı üretmek. Bunun için iyi bir doktor var ve aşıyı üretebilecek antikorlara sahip Zombiler ile kanka olmuş bir de adam.

Not: Bu film The Walking Dead Benzeri diziler listemde yer alıyor. Dilerseniz Z Nation tarzı zombili ve hayatta kalma temalı filmlerden hoşlanıyorsanız bu listeme de göz atabilirsiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar