Youtube’nin Önemi

Youtube Google tarafından satın alınan popüler Video portalıdır. Şu sıralar Google , Youtube üzerinde yoğun çalışmalar sürdürse de  Google’nin gözünde gerçekten çok önemli bir yeri vardır Youtube’nin. Aramalarda da farkındaysanız öncelikli olarak Video ve resim aramaları çıkmaktadır. Seo açısından Youtube gibi Google’nin adeta aşık olduğu sitelerden alınan linkler çok kıymetlidir.

Sitelerinize Video kategorisi eklemenin zamanı Geldi

Neden diye soracak olan varsa hemen açıklayayım. Youtube partnerlik programını Türkiye’ye tamamiyle açtı. Artık Youtube üzerinde bulundurduğunuz kişisel veya telif içermeyen içeriklerinizden hem maddi gelir elde edebileceksiniz hemde yukarıdaki anlatımda da farkına varacağınız üzere seo açısından Google’nin gözünde bir yer edineceksiniz.

Youtube’den Para Kazanmak

Burada bulunan sayfa aracılığı ile mevcut adsense üzerinden youtube partnerlik programına kaydolabilirsiniz.Kazancınız Adsense ile ödenir youtube kanalınız banlandığında ise adsense hesabınız işlemeye devam eder. Fakat böyle devam edecek diye bir kaide yok , Google yakında daha net kuralları belirler , şuan program daha yeni uygulandığı için eksikleri elbet var.

Temiz içerik bulun az ve öz olsun. Kopya içerik ile fazla ileri gidemezsiniz ve gitmemelisinizde zaten.Onca makale yazarı işsiz kalır sonra. Youtube’nin seoya kattığı önem bunlarda kalmıyor. Örneğin bir makale hazırladınız ve bu makalenizi de video ile perçinlediniz diyelim. Youtube’ye videonuzu koydunuz ve açıklama kısmına kısa bir açıklama notu ve geri kalan kısıma ise sitenize giden bir bağlantı verdiğinizde bir kişi o makale hakkında Google üzerinde bir arama gerçekleştirirse önce Youtube videosu ardından da büyük ihtimalle siteniz çıkacaktır. Yani arama sonuçlarına direk etki yapan Youtube’yi sitelerinizde kullanmanız mümkün olduğunca sizlere fayda sağlayacaktır.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar