Youtube Telif Hakları Sıkıntısı

Merhaba arkadaşlar Youtube üzerinden para kazanan birçok arkadaşın bazı yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle Youtube’nin en büyük sıkıntısı telif hakkına konu olan meteryaller içeren videolardan para kazanılmaması. Fakat birçok arkadaşımız para kazanabiliyor ve biz binlerce video yükleyerek internet ortamını çöpe çevirirken bu arkadaşlar bir kaç video ile yüksek miktarda izlenme sayılarına ulaşabiliyor.

Peki bu kadar farklılığın olmadığı ve hemen hemen her müziğin telif hakkına girdiği bir ülkede yüksek izlenme rakamlarına nasıl ulaşabilirim ? nasıl dikkat çekebilirim ? ya da nasıl videolar yükleyebilirim ? Örneğin bir Slayt yapsanız ve içine bir müzik ekleseniz o videodan para kazanamazsınız. Ama bu işten para kazanan arkadaşların yaptığı şeylere gelelim ilginç dikkat çeken yabancı kaynaklı videoları indirip özgün bir başlık ekleyerek youtube ye geri yüklüyor.

ve Böylelikle ilginç bir başlığı olduğu için insanların dikkatini çekiyor ve izlenmeler başlıyor. Aşağı yukarı her 10 kişiden 1i reklamlara tıklasa diyelim ve bir videonun 10 bin izlenme rekoru olduğunu varsayarsak ve Tıklama başına aldığınız paranın da Türkiye şartlarıyla 4.5 Sent olduğunu ön görürsek 40 50 Dolar kazanmış olursunuz.

Aşırı video yerine daha az video ve daha özgün video eklemeniz sizin yararınıza olacaktır.Türkiye şartlarında günde 30-40 dolar kazanmak çokta zor değil..

Bol kazançlar

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*