Yeşil Sokak Holiganları 2

Yeşil Sokak Holiganları filmi erkeklerin ağladığı nadir filmlerden birtanesidir. Filmin ismine bakıpta çocuklarınıza kötü örnek olacak bir film olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Aksi ne filmi izleyen birisinin filmden çıkaracak birçok dersi vardır.Yeşil Sokak Holiganları 1 filmini izlemeden ikinci filmi izlemenizi de tavsiye etmiyorum. Filmler birbirine bağlı olarak çekilmiş olup ikincisini izlediğimde en az birincisi kadar keyif aldım.

Yeşil Sokak Holiganları ilk filmi hakkındaki yazımda da filmi anlatmıştım sizlere. Uzun zamandırda yine fırsat bulamadığım için sizlere yazmaya vakit bulamıyordum. Beyin işçilerinin çoğunlukla kendilerini dinlendirecek bazı aktiviteleri vardır benim de motorsikletim den sonraki diğer aktivitem film.

Yeşil sokak holiganları 2 filmi yine birinci filmde olduğu gibi arkadaşlığın önemini ve Asla hakkının yenmesi karşısında pısırık bir vaziyette bulunmamak gerektiğini anlatmaktadır.Yeşil Sokak Holiganları 2 filminde birinci filmin son sahnesinde ki kavgadan dolayı Ben’in ölmesi ve Ben’in arkadaşları kavga yüzünden hapise girmesi ile başlar. 3 Fanatik Westham taraftarı Ben’in ölümü ile geçirdikleri şoka birde hapiste Ben’i öldüren adamla karşılaşmaları eklenince filmin atraksiyonu artmaya başlar.

Hapishanenin Kadın Başgardiyanı Ben’in katili ile işbirliği yapmakta ve İçerdekilere Eroin sağlamaktadır. Başgardiyan yardımcısı ise olan bitenin farkında olup korkudan bişey yapamaz. Ben’in arkadaşları durumun farkına vardıktan sonra çıkan ilk kavgada C bölgesine gönderilirler. C bölgesi Ben’in katili ve çetesinin kaldığı bölgedir. İşlerin daha da zorlanacağı günler bizimkileri beklemektedir.

Film komple hapishanede geçiyor. Milwall , Chelsea ve Westham United Taraftarlarını konu alan filmde Ben’i öldüren Chelsea li taraftar çetesi ile yaşanan trajedi ve kazanılan galibiyeti anlatmaktadır. Filmde Hapishane’nin kapasitesinin üzerine çıkılması nedeniyle İyi halden serbest bırakılması gereken 10 kişinin seçimi Hapishane müdürüne verilir.Hapishane müdürü ise Baş gardiyana durumu anlatır ve 10 kişilik bir liste hazırlamasını ister.

Başgardiyan Ben’in katili ve çetesindeki adamlardan 3000 Sterlin karşılığında özgürlüğüne kavuşacakları bahanesiyle 10 kişilik bir liste hazırlar fakat listesindeki çoğu kişi tecavüz , adam öldürme gibi suçlardan cezaevindedir. Başgardiyan Yardımcısı ise Bizim çocuklara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Oda kendi listesini hazırlar ve o gün duruma itiraz ederek kendi listesini sunar müdüre. Müdür durumun farkındadır ama elinden bişey gelmemektedir. Başgardiyan Arkasındaki cetelerin gücü ile hapishanenin müdürüne bile laf geçirmektedir.

Ama Müdür daha demokratik bir çözüm bulur ve bu iki grubun da Holigan olması nedeniyle bir müsakaba düzenlenip kazanan grubun hapishaneden çıkmasına karar verilir. Westhamlı grubun yeni lideri(Ben’den sonraki) , Ben’in katiliyle karşılaşır ve maçı kaybetmeleri teklif edilir.Kaybetmedikleri zaman Karısına zarar geleceğini söyleyerek tehdit ederler. Fakat Milwall Çetesi başkanı Westhamlılara yardım eder cep telefonu ile dışarıdaki arkadaşlarına haber veren Westham çetesi lideri karısını kurtarır.

Amansız bir maç bizi bekliyor 🙂 Kazanan Özgürlüğüne sahip olacak Hadi İzleyelim…

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar