Yazıyorum Öyleyse Varım 1.Bölüm Seo

Yazıyorum öyleyse varım dedim ve sizler için seoyu birazcık anlaşılır hale getireceğim. Tonlarca parayı dışarıya harcamayın arkadaşlar , yazın yazarak emeğinizin karşılığına elbet ulaşacaksınız. Özgün yazın kelimeleri tek tek seçin ve cümlelerinizi öyle kurun. Cümlelerin sonuna nokta koymayı unutmayın ki harfler sonra teker teker uçmasın 🙂 derdi lisedeki edebiyat öğretmenim. Noktalama işaretlerinin önemini vurguladım aslında , özgünlüğün yanında noktalama işaretlerine de özen gösterin.

Peki ya Ne Hakkında Yazacağım ?

Yazacağın konu ne olursa olsun en iyisini yaparsan Arama motorlarında da en iyi yere sen gelirsin. Ben bu felsefe üzerinden hareket ederek sitelerimi hazırlıyorum. Yazıyorum anlamasamda önce öğrenip , sonra kağıda döküyorum. En son kullanıcıya aktarıyorum. Sahip olduğum siteler benim gözümde iyi yerdeler , çünkü birinci amaçları insanlara hizmet etmek olduğu için insanların gözünde tekrar girilebilecek siteler olarak durmaktalar.

SEO Neden Saçma Birşey ve Neden Para Harcanmamalı ?

Çünkü Google sürekli olarak alogaritma değiştirmekte. Her güncellemede SEO‘ya tonla para harcayan insanlar yerle bir olmakta.SEO’nu kendin yapacaksın arkadaş. İnsanlar internette işlerine yarayan bilgiyi almak için giriyor. Geçenlerde Banka kara listesi sorgulaması için bi arama yaptım. Ben 10 senedir internet kullanıp 6 senedir ise internet işlerindeyim. Yani o kadar aciz kaldım ki aradığım şeyi bulamadığımda. Aramayı yaparken doğru kelimeleri kullandığım halde aradığım şeye ulaşamıyorsam bu Google’nin suçu olmamalı. Bazı kendini bilmez Niche kelime üzerine oluşturulmuş basit sayfalarda para kazanmayı amaçlıyorlar. Bence insanları kandırarak kazanılan paranın ne hayrı olabilirki.

SEO Yapıp ordan burdan Hacklink ile kasılmış PR Değeri yüksek sitelerden link almaktansa kendi linkinizi kendiniz kazanabilirsiniz. Kaliteli yazılarınız diğer bloglar tarafından alıntı yapıldığında otomatikmen sizin o siteden garantili ve Google’nin sevdiği cinsten bir backlinkiniz oluyor.Bunun için harcayacağınız tek kuruş yok, sadece zamanınızı değerlendirip doğru cümlelerden ve gerçekten insanların ihtiyacını karşılayacak makaleler üretmeniz gerekiyor.

Önceleri insanlar sitelerde yazı yazmak ve sesini duyurmayı çok severdi. Forum kültürü diye bir şey vardı bu ülkede. Artık makaleler kelime ile ölçülüyor ve para ile satılır hale geldi. Şimdi size bir hikaye ile bunu örnekleyeceğim fakat kardeşim sen hiç makale satın almadın mı diyebilirsiniz bu sorununda cevabını vererek hikayeye geçmek istiyorum. Evet bende makale satın aldım bende para harcadım SEO için ve sizlere bunu anlatmak istedim aslında harcadığım paraların boşa gittiğini gördüğümde SEO için harcadığınız paraların hileye hurdaya yada kumara harcamış gibi boşa gittiğini anlamalısınız.

Hikayeyi anlatmadan önce şimdi gerçekten işinde başarılı SEO UZMANLARI buraya üşüşür ve beni çekiştirmeye başlar. Onlara diyecek hiçbir lafım yok işini laiki ile yapıp alnının teriyle para kazanan arkadaşlar başımın tacıdır. Elbet böyle bi sektör olacak her insan başarılı olacak diye bi kaide yok zaten öyle olsa her site Google’da birinci olurdu değilmi ?

Bir Türlü Anlatamadığım Hikaye 🙂

Bir türlü konuyu kesmeden hikayeye giremedim. Ama anlatmalıyım Lidyalılar parayı buldu bunu hepimiz biliyoruz. İlk kullananlar Lidyalılar ve paralı askerliği icat eden millette yine Lidyalılar. Ülke sınırlarını paralı askerlere emanet edip, Pers imparatorluğu tarafından savaşılmadan malubiyeti tadmıştır lidyalılar. Neden ; çünkü paralı askerlerin çoğu perslilerden oluşmaktaydı. Şimdi makale satın aldığımız insan çok kaliteli makale de yazsa yazıların sınırlandırıldığı bir ortamda başarı beklemeyin ve kendi işinizi her zaman kendiniz yapın.

Konuya Devam edelim Sonra makale uzadıkça uzuyor ;

Makale almayın diyorum ama editör olarak sitenize çalışan birini alabilirsiniz. Editörlük artık tercih edilmemekte neden çünkü kimseye güvenemiyorsun o zaman bütün yük sırtına biniyor mecbur kalıyor ve makale satın alıyorsun. Korkmayın arkadaşlar bu kadar haftalık 100 lira – 50 lira verseniz hem sitenizden anlayan bir insan tarafından yazılarınız hazırlanır hemde o arkadaşımız kendi işiymiş gibi davranır.

Yazamıyorum bir bahane değil , yazmak isterseniz yazarsınız. Günlük 15 adet özgün ve 500 kelimeden fazla makaleler üretip sitelerimde paylaşıyorum. Oturduğunuz yerden para kazanma arzusunu içinizde öldürün , yoksa bu hırs sizi alır götürür pişmanlığı yaşarsınız.Az kazanıyorum diye aykırı davranmayın zamanı gelince herkesten çok kazanacaksınız ama kazandığınızı da orada burada boş işlerde harcamayın.

Tanıtım yazısı alın , hemde her hafta düzenli olarak tanıtım yazısını alın. Yazılarınızı yine kendiniz yazın 300 kelimelik bir tanıtım yazısı ve en fazla 3 adet link koyun. Resim ekleyin ve tanıtım yazısı aldığınız sitenin sahibine söyleyip yazılarınızı resimli olarak verin.Resimi kendi sunucusuna çekmesini de söylemelisiniz.

SEO’nun ismininden başka hiçbirşey anlamam aslında. Fakat harcadığım paraların bir işe yaramadığını Hacklink ve hile hurda yöntemlerle sitenizi Google’da birinci sıraya çıkarmanın size tek faydası 15 gün orada kalabileceğinizdir. Bir sonraki güncellemede Sandbox garantidir aslında.

Canınızı sıkmayın , Allah emeklerimizi yağlı etsin, boşa çıkarmasın, Amin.!

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar