Yakında Çıkacak 2. Dünya Savaşı Filmleri Hakkında

Yeni bulduğum 2. Dünya savaşı filmlerini merakla izlerken çok yakında çıkacakları da araştırıyorum çeşitli kaynaklardan. Bulduğum bilgi ve filmleri sizlerle de paylaşmak istedim. Filmler hakkında çok detaylı kaynaklara ulaşamıyorum fikir yürüterek bazı şeyleride içerisine ekleyeceğim. Sizlerde yorum kısmından eklemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Size şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim henüz bütün sırları açığa çıkmamış dünyanın en büyük savaşı üzerine birçok yeni hikaye yolda. 2016 ve 2017 yıllarında tatmin edecek filmlerin çıkacağını düşünüyorum. Fury ve Soysuzlar çetesinden sonra Brad Pitt’ten de mutlaka bir film bekliyorum açıkçası. Bakalım belki bizleri kırmaz ve yeni bir ikinci dünya savaşı filminde rol alır.

1-) USS Indianapolis: Men of Courage 2016

USS-Indianapolis-yakindagelecek_sserseri

Bu film ne kadar izlenir bilmem ama yine de 2. Dünya savaşı filmi olduğu için göz atılabilir. Neden böyle olumsuz bir cümle ile giriş yaptım ona bir açıklık getireyim Nicolas Cage amcamızın yaptığı son 10 filme bakın anlarsınız. Adam sadece paraya yöneldi herhalde, doyurucu filmleri çıkarmayı boşladı. Oysaki o güzelim kariyeri böyle anlamsız bitirmek saçma.

Konusundan bahsetmek gerekirse kısaca, USS Indianapolis Amerikan donanmasında bir gemi. Muhtemelen Nicolas Cage’de bu geminin kaptanı. Gemi bir Japon torpido gemisi tarafından vuruluyor ve film,  mürettebatın hayatta kalmasını konu ediyor kendine. Hayırlısı inşallah iyi bir film olur. Bu arada film, 30 Mayıs 2016 tarihinde piyasaya çıkarılacak.

koln_bombardimani_sserseri

Bu arada bir bilgi daha eklemeden edemeyeceğim 30 Mayıs 1942 tarihinde Alman şehri Köln, 262 kez 1000 müttefik bombardıman uçağı ile bombalandı. Bu nedenle önemli bir tarih.

2-) The Exiles: Ivy and Maxim Litvinov 2016

Литвинов,_Калинин,_Янь_Дзе

Hakkında henüz fazla bilgi ve paylaşım yapılmayan şöyle sessiz sedasız bir köşede çekimleri devam eden 2. Dünya savaşı filmlerinden birisi. Rus yapımı Biyografi , Romantik ve Drama kategorilerine giren bu film Maxim Litvinov ve Ivy Litvinov’un hayatını filmleştirmekte. Maxim Litvinov yaşamı boyunca önemli işlere imza atmış büyük bir Rus diplomat. Nazi tehditini önceden gören, Milletler cemiyetiyle ortak çalışmalar yürüten, Sovyet dış politikasında önemli kararların alınmasını sağlamışsa da Alman-Sovyet saldırmazlık paktının imzalanmasından bir süre önce görevden alınmıştır.

Vatan haini gibi suçlanan bu adam, Almanların saldırmazlık paktını bozup Barbarosa Hareketine başlamasıyla değeri anlaşıldı ve 1941’de tekrar görevine döndü. Türk tarihinde de yeri olan bir adam Maxim Litvinov. Montrö Boğazlar Sözleşmesi Sovyetler birliği için sözleşmeyi imzalayan kişi, ayrıca Türkiye ziyaretleride gerçekleştirmiş bir diplomat.

Filmin 2016‘da çıkacağı söyleniyor. Film hakkında herhangi bir bilgiye ve resime ulaşamadım. Eğer ulaşabilen olursa mutlaka göndersin de makaleye ekleyeyim.

3-) Trinity 2017

Güzel bir hikaye olacağını düşünüyorum. 1943 yılını anlatan bu film projesinde New Mexico çöllerinde bu savaşı bitirecek bir bomba üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu proje,  Hitler’in de uzun süre üzerinde çalıştığı atom bombası projesi. Genç ve zeki bir grup insanın dünyanın en güçlü bombasını üretirken başlarına gelenleri anlatan, Drama, Romantik ve savaş kategorilerine ait 2. Dünya Savaşı filmi. Film hakkında çok fazla bir açıklama malesef yok, tek bilinen ise 2017 yılında piyasaya sunulacağı.

4-) Erasure 2016


Yine eşsiz bir hikayeyle izleyicisinin karşısına çıkacak 2.Dünya savaşı filmi. Savaş döneminde Fransa’da gerçekleşen, Nazi SS askerlerinin yaptığı köy katliamından kurtulan bir kadının(Elodie), 7 müttefik askerinin nazilerden kaçmasına ve kurtulmalarına yardım etmesi, SS’lerin tüm tekliflerine rağmen bu askerleri yarı yolda bırakmaması anlatılıyor. Çıkış tarihi 2016 olarak bildirilmiş ve film için Dram, Savaş ve tarih kategorileri seçilmiş.

5-) The 4th Reich

4reich

Al işte arkadaş, birçok güzel hikaye dururken ne gerek var şimdi bu tarz bir filme. Sığınak serisine rakip geliyor diyeyim de tam olsun. Filmin ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi yok fakat film hakkında özellikle de hikaye kısmında bilgiler mevcut. Film 6 Haziran 1944‘te Normandiya Çıkarması ile Avrupa topraklarına tekrar dönen, müttefik güçlerin 2. Batı cephesi açması ve çok kısa sürede stratejik noktalara ulaşması ile Hitler‘in sona yaklaştığını düşünerek 4. Reich için üstün ırk üretme çabalarını arttırması ve bilim adamlarının bu konu üzerindeki çalışmalarını anlatıyor. Adamın projeleri çılgın arkadaş, Lazarus Projesi(Sığınak 3‘ün konusu) gibi çocukların gözlerine şırınga ile bir madde enjekte ederek göz renklerini değiştirmeye çalışmaları gibi birçok çalışmalar.

Fransa kırsal topraklarında terk edilmiş bir araştırma merkezine ulaşan Müttefik askerleri ile burada gerçekleşen olaylar. Hadi bakalım korku gerilim gizem arayan 2. Dünya Savaşı filmi severler sizler için iyi benim için kötü bir haber 🙂

6-)Operation Mincemeat

operation_mincemeat

Çıkış tarihi kesinleşmemiş bir proje de Operasyon Mincemeat. Film hakkında kesinleşen hiçbirşey yok ama bu operasyonun nasıl bir operasyon olduğunu biliyorum ve operasyon hakkında bilgi vereceğim. 30 Nisan 1943 tarihinde uygulanmış ve resmen Hitler’i mat etmiş askeri plan. Ölü bir ingiliz askerinin üzerine çıkarmanın Yunanistan sahilleri üzerinden yapılacağı gizli belgeler yerleştiren ve kaza ile bu bilgilerin Hitler’in eline geçmesini sağlayan, Hitler’in yanılması ile aslında Operasyonun Scilya kıyıları ile İtalya sahillerinde gerçekleşmesi çok akıllıca bir hamle idi. Bu hamle sayesinde İtalya Nazi hakimiyetinden kurtulmuştur. Filmin çıkış tarihi paylaşılmamıştır.

Bulursam yeni bir şeyler Makaleye devam edeceğim. Bekleyelim görelim bakalım en çok hangisi hoşumuza gidecek.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar