WordPress Youtube’den Video Ekleme Eklentisi

youtubevideo

WordPress sitemizde youtube’den video eklerken birtakım zorluklar çekiyoruz. Bu eklenti sayesinde WordPress sitelere Youtube linki ile video eklemek mümkün. Resimde gördüğünüz gibi metin editörüne eklediği iki adet kısayol ile Online Video çekimi bile yapabiliyoruz web kamerası ile. Video çekimi yapıp çektiğimiz videoyu direk olarak siteye ekleyebiliyoruz. Bu işlemi gerçekleştiren eklentinin metin editörüne eklediği siyah simge. Diğer yani mavi simge ise youtube videolarını siteye eklemeye yarıyor.

Mavi butona bastığınızda Youtube videosu adresini istiyor daha sonra ise Yükseklik ve Genişlik bilgileri isteyen program bilgileri girdiğinizde otomatik embed kodu oluşturup yazınıza videoyu ekliyor. Direk embed kodunu alıp gerçekleştirdiğiniz youtube videolarını siteye ekleme işlemini daha kısa sürede gerçekleştiriyor. Ayrıca eklenti iki adet bileşeni de beraberinde getiriyor. Popüler Videolar ve Son eklenen videoları Sidebar’ınızda görüntülenmesi için tek yapmanız gereken bileşenleri sidebar’da aktif etmek.

Eklentinin Adresi :

http://wordpress.org/plugins/my-beautiful-tubes/

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*