WordPress Yorumları Sayfalandırma

pagenavi

Bugünkü wordpress sorunumuzu bir eklentiyle çözelim istedik. Uzun zamandır bir sorun teşkil eden bir sitemde bu olayı dün gece saat 2 sularında çözmüş bulunuyorum. Eklentiyi eklediğimde yorum bölümü ingilizceye dönüyor ve mudahale edemiyorum fakat eklentiyi iptal edince temanın orjinal yorum bölümüne dönüyor bu seferde 600 adet yorum bulunan bir sayfa Google tarafından çok büyük olduğu gerekçesiyle uyarı alıyor.

Dün gece araştırdım biraz ve bizim yorum sayfasını eklentinin içerisindeki default tema klasörüne atmamız ve ismini değiştirmemiz gerekiyormuş . Birde ufak bir kod ekleyerek sayfalamayı göstermemiz.

Öncelikle uzun uzun aradığım kodu buldum ve sizlere ilk onu paylaşayım dedim

<!-- Comment page numbers --> 
  <?php if ($paged_comments->pager->num_pages()> 1): ?> 
  <p><?php _e("Pages:"); ?> <?php paged_comments_print_pages(); ?></p>  
 <?php endif; ?>  
 <!-- End comment page numbers -->

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına :

1- Eklentinin adı paged Comments indirmek için wordpress.org adresi

2- Eklentiyi yükleyip aktifleştirin

3- Daha sonra FTP programı yardımıyla Temanızın comment.php dosyasını FTP’niz > WPCONTENT>Themes klasöründen kopyalayın ve FTP’niz > WPCONTENT > PLUGINs>paged-comments>Themes > Default klasörüne atın.

4- Attığınız Comment.php dosyasının ismini comments-paged.php olarak değiştirin. Zaten atacağınız yerde bir comments-paged.php var bunu silip kendi temanızın dosyasını buraya atmanız gerekiyor işte.

5- Ardından yukarıda verdiğim ve sayfalanmanın görüntülenmesini istediğiniz yere yukarıdaki kodu comments-paged.php dosyasının  içerisine yapıştırın .

Not : Eklenti Kullanıcıya artık comments-paged.php dosyasını göstermeyi sağlamaktadır. Bu yüzden yorumlar ile alakalı düzenlemelerinizi artık Plugin – Paged-comments > themes > default yolunda bulunan comments-paged.php dosyasında yapmalısınız. Orada bazı tema isimleri görebilirsiniz eklenti onlara hazır olarak gelmektedir. Temanızın ismi varsa bu yaptıklarınızı yapmanıza gerek yok ama toplasan 3 yada 4 tane temaya hazırlanmış bir eklenti fakat bu yöntemle istediğiniz temaya ayarlamanız mümkün.

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar