WordPress Yorumlardan URL Kısmını kaldırma

yorum_alanindan_websiteyikaldirma_wordpressWordPress sitelerin en çok başının dertte olduğu ve Eksi seo ile sonuçlanan birçok projenin de yine sebeblerinden bir tanesi bu durumdur.Yorum bölümünde özellikle web ile ilgili yazılarımızda nedense bazı arkadaşlar bir link paylaşma derdine girmiş açıkcası anlayabilmiş değilim. İşin kötü tarafı kendi sitelerine faydalı olduğunu zannetmektedirler.

Yani bize zararı olduğu kadar yazanada zararı var. Gerçi bazı akıllı arkadaşlar özellikle internetten siteleri ile alakalı makaleler bulup bu makaleleri üşenmeden okuyup sırf sitesinin linkini paylaşmayı oldukça çok seviyor. Şimdi bu durumdan kurtulmanın oldukça kolay bir yolu var. Tema düzenleme bölümüne gelip benim kullandığım temada aşağıdaki gibi bir kod oluşturulmuş ben bu kodu sildiğimde artık bloga yorum yapmak isteyenlerin Websitesini paylaşamayacağını göreceksiniz.
Sizde Comment.PHP dosyanızda ilgili bölümü bulup silerseniz sorun ortadan kalkacak ve hiç kimse hazırdan PR değerlerine ve Google’da üst sıralara tırmanmaya yeltenmeyecek. Bunu yapan arkadaşların bir çoğu gidip Webmaster forumlarında ücretli link satın alan arkadaşlar.
Tabi istisnalar kaideyi elbetteki bozmaz sözüm meclisten dışarı.

function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');

Yapmanız gereken yukarıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına eklemek.

<?php

kodundan hemen sonra ekleyebilirsiniz.Hangi temayı kullanıyorsanız kullanın otomatik olarak yorumlarda site adresi kısmı ortadan kalkacaktır.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Verdiğin bilgi tamda aradığım şeydi. İşimi gördü. Ancak sen neden silmedin?