WordPress Yedek Alma Eklentisi

WordPress sitelerinizin yedeklerinizi manuel olarak almaktan bıktınız mı ? şahsen ben bıktım. Bazen unutuyorum fakat DB Backup eklentisi sayesinde bu işi wordpress kendiliğinden hallediyor. Seçeceğiniz bir e-posta adresine yedeklerinizi saatlik haftalık günlük olarak gönderebilme özelliği olan bu eklenti sayesinde yedekleriniz e-posta adresinize gelecek. Artık yedek almayı unuttum veya herhangi bir sorunla karşılaştığınızda siteleriniz gümbürtüye gitmesin.

Sadece Database yedeğini almaktadır. Eklentiyi kullanmak ve database yedeği almaktan kurtulmak için benim sizlere birkaç önerim olacak. Öncelikle sadece yedeklerinizi takip edeceğiniz bir e-posta adresi açın ve bu e-posta adresini eklentiye bağlayın. Böylece sadece yedeklerinizin olacağı ve sorun ile karşılaştığınızda e-posta adresinize girerek en güncel yedeği indirip direkt olarak sitenizi tekrar aktif edebilirsiniz.

Eklentiyi İndir

Eklentiyi aktif ettikten sonra Admin panelinden Ayarlar sekmesi altında bulunan yedekle’ye tıklayarak ister hemen yedek alabilirsiniz isterseniz en alt kısımdaki programla bölümünde haftalık günlük saatlik yedeğinizin e-posta adresinize gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

2 yorum

  1. Yaptım aynısını ama olmadı

    • herhangi bir sıkıntı çekmeden sitelerimin database yedeklerini alıyorum.. bi yerde yanlış yapmış olabilirsiniz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*