WordPress Yazı arasında İstediğiniz Yerde Reklam Gösterme

WordPress sistemi kullanıyorsanız ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız uygulamanız gereken bir reklam modelidir yazı içerisine reklam ekleme. Bunu çeşitli eklentilerle yapmanızda mümkün fakat CPU sorunları ile savaşmaktan korkuyor ve sitenizi hızlı bir yapıda tutmaya devam etmek istiyorsanız eklentisiz halletmek oldukça basit.

Yazı arasına canınızın istediği yere reklam kodunu yapıştırıverin ve reklam orada gözükmeye başlasın. Böylelikle daha kaliteli bir yerleşim sağlamış olacaksınız. Örneğin yazı gösterim sayfanızda 2 adet yerleşim yaptınız ve 1 adet reklam daha hakkınız var(Adsense’den bahsediyorum) ve bu reklamı en can alıcı yere yerleştirerek geliri direk olarak arttırmanız mümkün.

function reklam1()
{
return '
<div style="margin:10px 0;">;
##Reklam Kodunuz##
</div>;
'; }
add_shortcode('cagirmametni', 'reklam1');

kodunu function.php(Temanızın) dosyanıza hemen önce eklemeniz ve yazı yazarken editöre,

[cagirmametni]

yazmanız yeterli olacaktır.O alanda ##reklam kodunuz## yazan yere yapıştırdığınız reklam kodları gözükmeye başlayacaktır.

Tıpkı bir satır üzeride gözüken reklam gibi. Bu kodu dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Yukarıdaki kodda bulunan reklam1  ve cagirmametni kısımlarını düzenleyerek reklamları kısa bir şekilde konunuzda istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. İkinci bir kod ile ikinci bir reklam ekleyeceğinizde reklam2 ve örneğin [adsense160] yaparak orada o kodları çalıştırabilirsiniz.

Bu şekilde yapacağınız bir reklam yerleşimi ile gelirin arttığına şahit olacaksınız. Ayrıca yeri gelmişken Adsense üzerinden reklamlarınızı yayınlayacaksanız artık klasik boyutlardan çok esnek boyutu tercih etme zamanınızda geldi. Ziyaretçinin konuya ulaştığı aygıtın ekran çözünürlüğüne göre yayınlanan reklamlar hem içerik düzeni hemde geliri maksimize eder buda fazladan bir bilgi olsun.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar