PAYLAŞ

WordPress‘in hızlanmasına yardımcı olan bir eklentiden bahsedeceğim bugün sizlere. Birçok projemde kullandığım ve veritabanının yükünü hafifleten bu eklentinin adı Wp-Optimize.Ne işe yarar hemen bundan da bahsedelim yeri gelmişken , spama düşen yorumları veritabanından dolayısıyla sitenizden temizler . Otomatik olarak oluşturulan yazı taslaklarını silerek veritabanı boyutunu küçültür ve saklanan verilerin sitenizin açılışını yavaşlatmasına engel olur.

Daha önce oluşturduğunuz yazı taslaklarını tek tıkla temizler. Herhangi bir tema veya eklenti kurulumundan sonra o eklenti yada temayı kaldırdığınızda ortaya çıkan geçici veritabanı seçeneklerini ortadan kaldırır. Tek tuşla bütün veritabanı tablolarının önemsiz verilerini temizleyebilirsiniz. Herhangi bir eklenti yada özelliğin kullandığı tablolarıda dahil eder sadece wordpress‘in tablolarını değil.

WP-Optimize’nin nimetlerini saymakla bitiremeyiz aşağıdaki resimde eklentinin ayarlarını görebilirsiniz.Konu altından da WordPress.org üzerinden indirme linkini paylaştım.

wp_optimizer_suskunserseri_2

Resime tıklayarak büyütebilirsiniz.

wp_optimizer_suskunserseri_1

 

WP-Optimize İndirmek için tıklayın.

PAYLAŞ
Önceki makaleSadece Sen Filmini İzledim..
Sonraki makaleAndroid Telefonlar ile Video Çekme Uygulaması
Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here