WordPress Super Cache Eklentisi

wp_super_cache_eklentisi

WordPress kullananların en büyük sorunu hit ilerledikçe sitede ki açılma süresinin uzaması olacaktır.Burada sürenin uzamasına en büyük etken database sorguları ve sitede aktif olan eklentilerin CPU’yu zorlamasıdır. Bu konuda bizim yardımımıza cache eklentileri geliyor. kurulum ve anlama açısından en kolay ve en etkili olduğunu savunabileceğim cache eklentisi wordpress super cache’dir.

WordPress super cache, sayfalarınızın hızlı açılması için sayfalarınızın .html görünümünü sitenizin sunucusuna kaydeder ve kullanıcı o sayfaya gitmek istediğinde sitenize değil de kendi kayıt ettiği sitenizin kopya sayfasına yönlendirir. Buda database sorgusu oluşturmayacağından ve eklentileri kasmayacağından dolayı CPU’yuda rahatlatacaktır. Hiçbir şekilde hit ve gelir kaybı yaşatmaz aksine bu eklenti sayesinde CPU zorlamaları nedeniyle sitenizin açılmadığı ziyaretçilerinde sitenize girebilmesini sağlayabilirsiniz.

Piyasa da başka cache eklentileride mevcut. Fakat ben super cache eklentisini öneririm. Eklenti hem türkçe hemde kullanımı gayet basittir. Önemli olan ayarların yanında zaten önemlidir ibaresi bulunmakta ve bu ibarenin bulunduğu ayarları aktif ederseniz o ayarları gerçekleştirmiş olursunuz , super cache eklentisini tam anlamıyla kullanmış olursunuz.

Eklentinin Adresi : http://wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar