PAYLAŞ

Birçoğumuz site içeriklerimizin çalınmasına karşı çeşitli önlemler almaktayız. Sitelerimin bazılarında kullandığım bir eklenti tanıtmak istedim size suskun serseri blogundan. Bu eklenti sayesinde sitemize ekleyeceğimiz resimlerin üzerine site logomuzu yada dilediğimiz bir logoyu kolayca ekleyebiliriz. Hatta logonun saydamlık yada bulanıklık ayarlarını da tek bir kontrol panelinden gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca Eklenti temamızı da algılayıp temanın resimleri kayıt altına aldığı tagları bize bildirerek hangi taglara logo eklensin gibisinden bir seçenekle işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Örneğin bazı temaların manşet kısmında bulunan Large_Thumbnail yada Thumbnail gibi tagları da eklenti kontrol panelinden seçerek o taglerle eklenen resimlerin üzerine logo eklenmesini talep edebiliyoruz eklentiden.

Ayrıca Resimin hangi kısmına logo eklenmesini istersek logo oraya ekleniyor(Alt üst sağ sol Tam orta vb. gibi). Bu özellikle bizlere sadece kullanmak kalıyor. Basitinden bir sitemde kullandığım şeklinin eklenti kontrol paneli fotoğrafı ;

WordPress.Org Üzerinden İndir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here