WordPress Rating Oylama Eklentisi !

Yazdığınız yazıları ziyaretçilerin oylamasına sunabilirsiniz. Böylece kendiniz hakkında biraz ön eleştiri toplar ve bir dahaki yazınızda bazı hataları giderebilirsiniz. WP-PostRatings Eklentisi bu iş için en ideal eklentidir. Çok basit bir allogaritmaya sahip olduğu için kolayca kullanabilirsiniz. Ziyaretçileriniz veya üyeleriniz tarafından yazılarınızın oylanması , isterseniz Beğenme eklentisi olarak ta kullanabilirsiniz.

90 binden fazla indirilmiş, WordPress eklenti bölümünde ilk sıralarda yer alan en kaliteli ve güvenilir oylama eklentisidir. Ayarlar kısmında sadece 5 yıldızlı bir oylama yapmak yerine, beğenme-beğenmeme, bar doldurma gibi farklı amaçlarlada kullanabilirsiniz. Bar doldurmaya örnek verecek olursak yazının altında bulunan 3 farklı renkteki bir tamamlanma barına ziyaretçiler tıkladıkça renk değiştirmesi ve yazının güvenilirliğini arttırmasıdır.

Ayrıca yine bu eklenti sayesinde Google aramalarında sitenizde yıldızların gözükmesi de muhtemeldir.Bu olay için ayrıca ne yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Eklentinin Adresi :

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-postratings/

Yukarıda vermiş olduğum linkten eklentiyi indirebilirsiniz. Şimdi gelelim kullanımına eklentiyi indirip etkinleştirdikten sonra  Sitenizin tema editörü bölümünü açın ve yine oylamanın nerede gözükmesini istiyorsanız orayı bulup

<?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?>

verdiğim kodu temanızın görünmesini istediğiniz yerine yapıştırın bu kadar basit.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*