WordPress Menülerinize İkon Ekleyin

WordPress‘in en çok kullanılan eklentilerinden biri Menu Icons. Sitede göze hitap etmek istiyorsanız bu eklenti, Görünüm bölümünden oluşturduğunuz Menülerin her bir elementine bir simge(ikon) atamanızı sağlar. Kendi bünyesinde sitenize dahil ettiği birçok ikonik fontun dışında ayrıca sizler seçeceğiniz ikon dosyasını sitenize yükleyerek kullanabilirsiniz.

Dashicons, Elusive, Font Awesome, Foundation, Genericons, SVG yada dediğimiz gibi kendi yükleyeceğiniz resimleri ikon olarak kullanabilirsiniz. Oldukça fazla seçenek sunan bu eklenti Alt menü, üst menü ayırt etmez ve dilediğiniz menüye bu ikonları ekleyebilirsiniz.

Örnek Görümüm:

1- Buraya yıklayarak menu icons eklentisini indirin. Ardından WordPress Admin paneline giriş yapıp Eklentiler > Yeni ekle bölümünden eklentiyi yükleyip aktif edin.

2- Ardından Görünüm > Menüler kısmından düzenleme yapmak istediğiniz menüyü seçip ardından ikon ekleyeceğiniz menü elemanının yanındaki açılır işarete tıklayın.

3- Buradan dilediğiniz menü ikonunu seçip Alt kısımdaki kaydete tıklayın.

+ Eğer bahsettiğim kadar ikon gözükmüyorsa ufak bir ayar yapmamız gerekecek. Bunun için Görünüm ayarlarından Menüler bölümüne tıklayın. Burada Menu Icons Settings e tıklayın ve açılsın. Açılan pencereden aktif olmayan bütün seçenekleri işaretleyip tekrar göz atın.

BiÖneri: Bu yazıda kullanabildiğiniz ikonları temanızın istediğiniz yerinde kullanmak isterseniz bunun içinde bir yazı hazırladım. Temanızda Font Awesome Ekleme ve Kullanma başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar