WordPress Link Kısaltma Eklentisi

link_kisaltma_eklentisi_wordpress

WordPress eklentileri sayesinde Türkiye ve dünya genelinde birçok webmasterin tercih edilme listelerinin başlarında geliyor. İhtiyacımız olan wordpress üzerine ekleyeceğimiz birkaç eklenti sayesinde istediğimiz bir görünüm ve düzene ulaşabiliyoruz. Güvenlik önlemleri ve seo açısından da oldukça başarılı işler çıkaran wordpress, CPU sorununu da çözerse eğer vazgeçilmez olacağına inanıyorum.

WordPress link kısaltma eklentisi ile sitenize yerleştireceğiniz dış bağlantıları kısaltarak kendi domaniniz ile oluşturduğunuz kısa linki yerleştirerek sitenizdeki dış linkleri azaltabilirsiniz.Bu sayede korkmadan dışarıya link sağlayabilir ve sitenize zarar vermesini önleyebilirsiniz. WordPress link kısaltma eklentisi, indirip yükleme işlemini tamamladığınızda Admin panelinde SL Plugins isimli bir bölüm oluşturur. Bu bölüme tıkladığınızda sitenize eklenen makalelerin kısaltılmış linkleri ile karşılaşırsınız.

Sitenizdeki makaleleri otomatik olarak kısaltan bu eklenti ayrıca dış linkleri kısaltabileceğiniz bir bölümde barındırmakta. External Link sekmesine geldiğinizde sizden kısaltmak istediğiniz linki doldurmanızı isteyen bir sayfa çıkacak karşınıza ve linki boşluğa yapıştırdıktan sonra hemen aşağıda bulunan mavi butona(Url yazan buton) tıklamanız yeterli olacaktır.Ayrıca ayarlar kısmında oluşturulan linkin uzunluğunu ayarlayabilir ve linkte bulunmasını istediğiniz karakterleri seçebilirsiniz.(Büyük-küçük harf , rakamlar vb. gibi).

Eklentinin Adresi : http://wordpress.org/plugins/shorten-url/

Eklenti olarak değilde script olarak indirip Php ve Mysql ile çalışan link kısaltma servisi oluşturmak istiyorsanız Yedi adet link kısaltma scripti isimli yazıma göz atabilirsiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar