WordPress En çok kullanılan Cache Eklentileri

WordPress Cache eklentileri son günlerde Hosting firmalarıyla başı sıkıntılı olanların kullanması gereken harika eklentilerdir. Peki Ne işe yarar cache eklentileri hemen değinelim , WordPress Cache eklentileri Sitenizdeki konuları birer Html sayfasına dönüştürür ve sitenizin hızlı yüklenmesini sağlar. Böylelikle sitenizde serverin CPU’sunu fazla kullanmak zorunda kalmaz ve daha hızlı bir siteye sahip olursunuz.

WordPress siteleri aşırı eklentiler kullandığı ve çoğu işi eklentilere yaptırdığımız için sitenizin CPU kasması normaldir. Fakat bazı güzel eklentileri kurarak bunu en aza indirgeyebiliriz.

Öncelikle Kendi sitelerimde de kullandığım ve oldukça memlun kaldığım Supercache ile başlayalım

İndirmek için ;

WP Super Cache

WordPress Cache eklentilerinin içinde en kolay yönetim paneline sahip ayrıca Türkçe bir cache eklentisidir. Ben bütün sitelerimde hemen hemen Super Cache’yi kullanıyorum.

W3 Total Cache

En çok kullanılan WordPress Cache eklentisidir. Ben biraz denedim fakat bayağı bi ayrıntılı ve karışık geldiği için bulaşmadım. Siz deneyebilirsiniz ve deneyen sitelerin performansını arttırdığı yorum ve oylamadan zaten belli. Oldukça başarılıdır.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*