WordPress Belirli Aralıklarla Yazılarınız Yayımlansın Eklentisiz

Merhaba Sevgili Ziyaretçiler , WordPress üzerine bilgi paylaşmaya devam ediyorum. Birçoğunuzun bildiği ve bir o kadarda bilmeyenin olduğu bir sistemi tanıtacağım sizlere. Eklenti kullanmadan Hem CPU Dostu hemde işinize yarayacak bir bilgi. Her zaman sitelerimizi güncel tutamıyoruz sürekli bilgisayarın başında olamıyoruz bu yüzden bu bilgi sayesinde önceden yazdığınız yazıları istediğiniz zaman sitenizde otomatik olarak yayınlanacak.

WordPress sitelerin tek dezavantajı Google gözünde ne kadar çabuk index alır ne kadar hızlı yükselirse güncel tutamadığınızda da tam tersi çok hızlı bir düşüş yaşarsınız.Öncelikle bu sistemi kullanabilmeniz için saat ayarlarınızı mutlaka gözden geçirin.

wordpress_saatayarlari

Saat ayarlarınızı Gözden geçirip gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra normal olarak yazınızı yazın ve hemen yayımla bölümünün yanındaki düzenle linkine tıklayın..

hemenyayimla_duzenle

Daha sonra açılan kısımda ne zaman yayımlanmasını istiyorsanız onu belirterek yazınızın o tarih ve saat hatta o dakika yayımlanmasını sağlayabilirsiniz.

tarih_belirle

Bütün yapmanız gereken Bu kadar… Güncel Bloglar…

 

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*