Windows 7 Güncelleştirmeler Çalışmıyor (Çözüm)

Windows 7’de yeni format attım fakat güncelleştirmeleri denetle dediğimde Windows Sunucularına bağlanmıyor hatası ile karşılaşıyordum. Hata kodu ise 80072EFE olan bu durum çok canımı sıkıyordu. Biliyordum ki Güncelleştirmeleri çalıştıramazsam bilgisayarım yeniliklerden mahrum kalacak ve ilerde sıkıntı yaşayacağım birçok programı kurarken. Driverlarım güncel olmayacak. Bu nedenle 80072EFE hatasının çözümünü sizlere sunuyorum.

1- Aşağıdaki linkten 32 bit ise x86’yı, 64 bit ise x64’ü indirelim. Benim bilgisayarım 64 Bit olduğu için resimlerde o şekilde anlatacağım.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/949104/how-to-update-the-windows-update-agent-to-the-latest-version

2- İndirilen paketi bilgisayarıma kurdum. Ardından Yeniden başlattım ve daha sonra Güncelleştirmeleri Denetle Dedim işte sonuç:

BiÖneri : Bu çözüm sadece 80072EFE hatası için geçerlidir. Diğer hataları alıyorsanız farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Diğer hata kodlarında çalışıp çalışmadığı test edilmemiştir.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*