Wild Boys Dizisini İzledim..

wildboysdizisi_suskunserseri

Küçüklüğümde babam pazar sabahları Trt 1’de kovboy filmleri izlerdi. Bende onunla birlikte izlemekten keyif alırdım. Alışkanlık olsa gerek vahşi batı hikayeleri hep dikkatimi çeker. Wild Boys dizisi de dikkatimi çekti. 1 sezon 13 bölüm olan dizinin malesef ikinci sezonu yok. Büyük ihtimalle diziyi bitirmişler.

Bu sıralar BlackSails dizisine sarmıştım ve 2 haftada bir yeni bölüm yayınlanıyordu. Bu yüzden aradaki boşluğu doldurayım diye yeni diziler aramaya koyulmuştum.Nitekim ilk gördüğüm de izleme hissi uyandıran Wild Boys 2 gün sürdü. Toplam 13 bölüm olan dizi iki günde bitti.Film Bar , Kasap ve genel ev işleten Mary’nin oğlu tomy için en uygun hayatı seçmesini ve kahramanımız Jack’in aşkı için Mary’den uzak durmasını konu alıyor.

wildboys_jack

Mick kasabanın çavuşu . Jack ise Dan ve Nalbant çırağı ile birlikte haydutluk yapmakta. Mary Jack’e aşık fakat Jack haydut olduğu için oğlunun da geleceğini düşünmekte. Bu yüzden 13 bölüm boyunca etkileyici western sahneleri de başta olmak üzere harika bir senaryo üzerine kurulmuş bir dizi.

gunpower_dan_jack_wildboys_suskunserseri

Kasabanın yakınlarında demiryolu geçecek arazileri uzuca kapatmaya çalışan ve o bölgedeki insanları öldürten valinin foyası nedense son bölüm ortaya çıkıyor ve bunu son bölüme kadar anlayamıyorsunuz. Olaylar o kadar seri gelişiyor ki konu oldukça genişliyor. Sürekli yeni karakterler ortay açıkıyor. Ama benim en çok hoşuma giden karakter Kaptan Gunpower.

Fredick yani kaptan Gunpower konuşmaları gerçekten de böylesine dram ve aksiyon içeren bir filmde komedi ögelerinide barındırıyor.

Ne deyim güzeldi tavsiyelidir ha 🙂

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar