Webmaster’da Sektörel Uzmanlık

Merhaba arkadaşlar, yine bu aralar ara versemde blogumda yeni bilgiler ve yorumlarla devam edeceğim.Bugün Webmaster sektörel uzmanlık ve kazanma sisteminden bahsedeceğim biraz.Bir arkadaş ile skype da görüşmem ve adsense kazanç kitabını satın alması ve bana sorduğu ilk soru olan bu kitabı aldım şimdi para kazanacakmıyım ? sorusunun ardına burada birtakım birşeyler paylaşmayı umuyorum sizlerle.

Şunu aldım , Bunu aldım Para kazanır mıyım ?

Şunu bunu alırsan para kazanamazsın kardeşim. Şimdi benim güzel kardeşime söyleyeceklerim var. Bir insan bir işten para kazanıyorsa siz ona 40-50 lira veripte onun yaptığı işin aynısını yapmayı öğrenemezsiniz. Çünkü bir adam bir sektörde uzmanlaşmışsa hem sizin onun kadar uzman olmanız zaman alacaktır(bu süre yıllar olarabilir). Zaten siz uzmanlaşıncaya kadar çoktan bu işten vazgeçeceksiniz.

Şunu bunu diyerek genellediğim şeyler internetten nasıl para kazanılır ? tarzı e-book veya kitaplar. Arkadaşlar zaten bir insan bir işten iyi para kazanıyorsa asla ipuçlarını size söylemez.Çünkü söylerse o kazandığı parayı kazanamaz bir daha.Ama o kitaplar sizin neyi yapmayacağınızı apacık belirtir. Profosyonel anlamda blogculuk diyorum ki bu işe yeni girecek kişinin ve bu kitaplardan yardım bekleyen kişinin binlerce lira harcayıp bir proje üretemeyeceğini varsayarak söylüyorum bu işler zaman kaybı.

Peki Nasıl bir Yol izlemeliyim ?

Yeşil başlık altında bu sektöre gireceklere birkaç önerim olacak. Öncelikle çıkaracaksın abi kağıt kalemi ve yazacaksın ne iş yapabilirim. daha önce yapılmamış yada yapılmış ama yetersiz bir sektör bulacaksın. Kendin de bu bulduğun sektörde yeteri kadar bilgin yoksa eğer oturup o sektör ile alakalı yazılar okuyup yabancı kaynakları kurcalayacaksın. Açacaksın o şarkı dinlediğin youtube sitesini birazcıkta o sektörle alakalı videolar izleyeceksin. Sektöre 1 ay çalışıp iyice hazırlanıp kendini yeterli dereceye getirdikten sonra yabancı kaynakları Türkçeye çevirerek işe koyulabilirsin.

İçinden kendinize ait bilgilerde ekleyerek yazıyı süsleyeceksin. Biz buna Webmaster dilinde yarı özgün diyoruz. Zaten belirli bir düzeye ulaştığında yazılarınız, ziyaretçiler sitenize hergün düzenli olarak yorum yapmaya başlayacaktır.Yorumlar arttıkça siteniz daha da kaliteli bir hale gelecek ve işte artık emeklerinizin karşılığını alabileceksiniz. Bir domain al bir hosting kirala hemen kur bi hazır script internetten hazır içeriği  kopyala gelsin ziyaretçi gelsin paralar ! Yok öyle 3 kuruşa 5 simit.

Kendinizi hazıra alıştırmayın. Google her ay allogaritma geliştiriyor. Yok efendim etiket botu , yok içerik botu , botla bu gemi yürümez benden söylemesi. bu gemiyi yürütmek ve bu sektörde hatrı sayılır bir para kazanmak istiyorsanız parayı herzaman ikinci plana atın. İnsanların vazgeçemeyeceği şeyler yaparsanız para kazanmamamız anormal bir durum olur zaten.

Sitenizi ucuz backlink programlarına dahil edip google’den eksi seo yemeyin benden söylemesi. 3 TL ‘ye aldığım bir pakett yüzünden az kalsın bu sektörden vazgeçiyordum.Kullanıcıyı üzecek yanıltacak ve kandıracak hareketlerden uzak durun. En fazla 1 Ay kazanırsınız. Hiçbişey üretemiyorsanız da sitenizi kopya içerikle doldurmayın. Özgün olmasanızda yarı özgünlük iyidir. Sitenizde seçtiğiniz sektörde uzmanlaştığınızda zaten hergün düzenli en az 3 makale yazabilir seviyeye geldiğinizi göreceksiniz.

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar