War Pigs – Savaş Domuzları – 2015 Yapımı 2.Dünya Savaşı Filmi

Girişinde klişe bir Amerikan klasiği ile karşılaşacağınızı düşüneceğiniz fakat hiçbir alakası olmayan öyle izlenesi bir film değil. Böyle ilk cümlede kolay kolay filmleri asıp idam etmem asla ki zaten filmi izlemiş biri olarak çok kötü oylar almış filmleri dahi izleyebiliyorum.

savasdomuzlariBenim için filmin çok kaliteli olmasından ziyade anlattığı hikaye önemli. Ufak tefek bir teğmenin emrindeki askerler ile teğmene verilen gereksiz yanlış emirler nedeniyle birçok askerini kaybetmesi ve tam yargılanacakken herkesten aykırı bir birliğin başında onlara komuta etmesi görevi verilir.

Teğmen bu görevi hakkındaki suçlamaların düşmesi karşılığında kabul eder ve Hitler’in süper silahlarından birinin yerini ve doğruluğunu öğrenmek adına bir göreve çıkarlar. Film bu görevi ve bu görevde Savaş domuzlarının başından geçenleri aktarmaktadır. Hikaye gerçekten çok anlamsız. Yani ufak bir çocuğa dahi izletseniz o kadar para harcamaya bu kadar kalitesiz bir senaryo derler.

Yani kısaca şunu söyleyeyim Hitler’in süper silahlarından bir tanesini korumakla görevli büyük bir Nazi birliğinin üç Amerikan askerini görüp kontrol etmeden birini öldü diye bırakması bence aşırı saçma. Bu kısımda biraz daha detay ve farklılık yaratabilseler aldıkları oyu ikiye katlayabilirlerdi.

Filmde kurgu yok fakat savaş sahneleri gayet iyi. Boş bir zamana sahipseniz ve 2.Dünya savaşı Filmlerine düşkünlüğünüz varsa izleyin. Yoklukta gider yani.. Filmin IMDB puanına gelecek olursak 10 üzerinden 4.1 almış. Film Amerikan yapımı ve Altyazı ile izleyebilirsiniz. Dolph Lundgren, Luke Goss gibi isimler olmasına rağmen film bekleneni vermiyor.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar