PAYLAŞ

Wamp server kullanmaktan sıkıldınız veya bir hata nedeniyle kullanamıyorsanız sizler için daha hızlı çalışma olanağı sağlayan birkaç alternatif üzerinde duracağım bu yazımda. Öncelikle Wamp server’in ne olduğunu açalım ki diğer arkadaşlar içinde faydalı bir içerik oluşturalım. Wamp server Linux tabanında çalışan Script veya Web Dillerini Windows üzerinde çalışması için gerekli , Apache , PHP , MYSQL gibi web programları ile destekleyerek hazırladığınız projelerinizi görüntülemeye , test etmeye yarayan webmaster programıdır.

Php gibi diller Direkt olarak Windows tabanında çalışmaz. Extradan programlara ihtiyaç duyar. Drupal , Joomla veya WordPress gibi hazır CMS sistemler üzerinde köklü değişiklikler yapmak veya tema editleme işlemini websitenizden önce kendi bilgisayarınızdan düzenleyerek ardından websitenize uygulayabilirsiniz.

Wamp Server İndirmek İçin :  32 Bit Wamp Server | 64 Bit Wamp Server

Alternatiflerine gelecek Olursak ;

Xampp Server Programı İndir

Kullanımı oldukça basit , kullanıcı dostu ve projelerinizi daha hızlı çalıştıran PHP + PERL + MYSQL ve APACHE barındıran programdır. Windows , Linux ve Mac işletim sistemlerinde sorunsuz çalışır. 10 yıldan uzun zamandır sürekli güncellenen ve Apache tarafından da desteklenen kaliteli bir programdır. Wamp servera göre biraz boyutu büyük olsa da wamp serverın kronik yavaşlığını hissetmeyeceğiniz ve 64 Bit uyumsuzluğu yaşamayacağınız bir program.

Xampp Servver İndir

ZWamp Server Paketi İndir

Windows üzerinde hazırladığınız projeleri çalıştırabileceğiniz sunucu paketidir.Apache, MySQL, PHP, Adminer, MongoDB, MemCached, SQLite, eAccelerator ve Alternative PHP Cache (APC) paketlerinin son sürümünü barındıran Zwamp server paketi ufak boyutu ve hamaratlığı ile WampServer’a alternatif olarak kullanabileceğiniz basit bir sunucu programıdır.

ZWamp Server İndir

Mamp Server (Tavsiyedir)

mampserver

Wamp serverdan bıktıysanız size tavsiyem Mamp server kullanmanız. Adı sanki dalga geçer gibi aceleye gelmiş olsada program eksiksik ve kolay kullanım arayüzü ile Wamp serverin sıkıntılarını unutturacak soğuk soğuk termenize engel olacak cinsten. Ayrıca hem Apache hemde Nginx server sürümünü kullanabilirsiniz. Port ayarı, çıktı klasörü vb. birçok ayarı yine program arayüzünde gerçekleştirebilirsiniz. İndirmek ve detaylar için tıklayın.

PAYLAŞ
Önceki makaleNe Yapılabilir ?
Sonraki makaleİkinci Dünya Savaşı Dizi Listesi
Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here