Unsere Mütter, unsere Väter 2. Dünya savaşı Dizisi

Unsere Mütter, unsere Väter olarak bilinen ve Türkçe’ye çevrildiğinde Annelerimiz, Babalarımız olarak adlandırılan 3 bölümlük harika bir dizi. Savaşı bütün çıplaklığı ile anlatan ve 5 genç arkadaşın Berlin’de Barbarosa harekatının başlamasından yalnızca bir gün önce birbirlerine verdikleri yeniden buluşma sözünü savaşın sonuna denk yansıtan mükemmel bir 2. Dünya savaşı dizisi.

İkinci Dünya Savaşı Dizi Listemize göz atmak için tıklayın.

Belkide en mutlu anlar fotoğraflarda kalıyor...
Belkide en mutlu anlar fotoğraflarda kalıyor kimbilir…

Generation War olarakta adlandırılan bu dizide iki alman kardeşin Nazilerin Sovyetler’e açtığı savaşta tazı bölüğünde sırt sırta savaşırken bu kardeşlerin birinin sevdiği kızın savaşta hemşire olarak cephede görev alması, Nazilerin yıldırım harekatı ile ilerleyişlerinin Rus karşı saldırısı ile bertaraf edilmesi, tırsak bir kardeşin savaşın sonlarına doğru öldürmeyi öğrenmesi, Alman vatandaşlığını benimsemiş bir yahudi ailenin çocuğunun kaçmak için başından geçenler anatılıyor.

annelerimizvebabalarimiz

Bolca savaş ve cephe sahnesi içeren bu mini dizi Almanya yapımı. 2013 yılında yapılan dizinin bölümleri 90 dakika ve üzerinde çekilmiş. Sıkılmadan izleyebileceğiniz sürükleyici bir yapısı var. Dizide en dikkat çeken repliklerden biri “Bu savaşı ne biz kazandık nede Ruslar. Savaşın kazanan tek tarafı sinekler… Onları bedenlerimiz ile besliyoruz”.

Dizinin IMDB sayfasıDizinin Wikipedia SayfasıGeneration War Türkçe Alt Yazı İndir

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar