Ücretsiz E-Ticaret Sistemi

opencart

Bugünün konusu da küresel ekonomide önemli bir yer kaplayan elektronik ortamda alışveriş sitesi açabileceğiniz ve bu sisteme hiçbir para ödemeyeceğinizi aktaracağım sizlere. Biliyorsunuz ki çok güçlü rakipler var pazarda. Ve bu rakiplerden bir kısım ufak tefekte olsa bir pay alabilmek mümkün elbette.Bunu nasıl yapabilirsiniz önce ona değinelim sonra da sistemi tanıtalım. Büyük rakipler tek ürüne endexli değillerdir. Birçok kategoride sayısız ürün sunarlar müşterilerine bu da genel bir alışveriş mağazasından farksız kılmaz onları.

Sizin büyük firmalardan pay alabilmeniz için öncelikle tek bir kategoriye yada tek bir ürün tipine yoğunlaşmış siteler tavsiye ediyorum. Örneğin bayan ağırlıklı ürünleri pazarlarsanız senelik 7-8Bin TL’lik bir script satın almadan ve scripte para harcamadan(ufak tefek paralar hariç modül , tema vb,) bu parayıda reklam bütçenize yatırırsanız bu pazarda yavaş yavaş büyümeniz mümkün.

Fırsat sitelerinin mantığı aslında şu. Sezonu veya modası geçmiş ürünleri sanki modasındaymışcasına pazarlar ve sermayesini asla riske atmaz direk olarak firma ile bağımlı çalışır. Siparişi alır firmaya bildirir ve ürünün gönderilmesini sağlar.Sizde ana sermaye olmadan bu işe girebilirsiniz. En basitinden Mahallenizde hoş bir abla topluluğu var ise el işi örgü tarzı ürünleri onlardan sağlayıp dünyaya pazarlayabilirsiniz.

Bunun için bir iki kargo firmasıyla görüşüp müşterilerinize uygun kargo imkanı da sunabilirsiniz.

Şimdi gelelim en çok kullanılan ücretsiz e-ticaret scripti opencart’a

Opencart geniş ücretsiz tema ve ücretli modül desteği olan bir CMS Scripttir. CMS’nin altını çizmek burada önemli, cms bir script sürekli güncellenen ve birçok insan tarafından kullanılan güvenli ve ücretsiz dağıtılan bir script türüdür.Örneğin wordpress , Joomla , Smf de birer cms scripttir.

Modül desteği çok önemli. Örneğin bir firma ile çalışmaya başladığınızı varsayıyorum ve onun ürün yelpazesini XML olarak sitenize otomatik çekmek istiyorsunuz bunun için büyük webmaster forumlarında bu scriptlerin pirleri ile çalışıp çok uygun fiyatlara bu modülleri yazdırabilirsiniz.

Gelelim opencart temalarına, dediğim gibi piyasa da ücretsiz birçok opencart teması bulabilirsiniz ama dilerseniz kendinize göre uygun fiyatlı bir tane hazırlatıp onuda kullanabilirsiniz.Bugün birçok firma global anlamda bu script ile müşterisine ulaşıyor , E-Ticaret için uçuk rakamlar ödemeyin.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar