Ücretli Mail Adresini Gmail üzerinden Kullanma

merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere ücretli bir mail adresini gmail üzerinden kullanma , o mail adresi ile gmail üzerinden mail gönderme ve alma gibi konuları aktaracağım. Elimde plesk panel olduğu için bu anlatımı plesk panel üzerinden gerçekleştireceğim. Cpanel bir sistem geçerse elime deneme amaçlı onu bu başlık altına eklerim elbette. Öncelikle Posta adresi oluşturacağımız domainin bulunduğu Plesk bölümünü açalım.

Tek seferlik sırf anlatım olması açısından bugün [email protected] adresini oluşturacağım. Plesk girişi yaptığınızda mail bölümünü tıklayın ve ardından Create E-mail Adress’e tıklayın..

mail_olusturma_plesk

Numara ile belirttim zaten öncelikle numaraları yerlere sırasıyla tıklıyoruz ve hemen aşağıdaki resim ile devam ediyoruz.

pleskpanel_email_olusturma

İkinci resim de 1 numaralı bölümde oluşturmak istediğimiz mail adresini yazıyoruz. 2 ve 3 şifre girme bölümü 2 numaralı bölüme şifremizi , 3 numaralı bölüme şifremizin tekrarını giriyoruz.

4 Numaralı bölüm önemli arkadaşlar. E-postamıza sınırlı bir alan oluşturmak için değer verebilirsiniz. Sunucu kendinizin ve sürekli kullanacaksanız Default size ile sınırsız bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. OK tuşuna basarak devam ediyoruz ve e-posta adresimizi oluşturmuş bulunuyoruz. Şimdi Gmail Hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki resimde gösterilen bölüme tıklayın.

ayarlar_gmail

Gmail panelinizde Çark simgesine tıklatarak açılan bölümde ayarlar linkine tıklıyoruz.

popup

Sahip olduğunuz bir Pop3 Posta hesabı ekleyin kısmına tıklıyoruz.

epostaekleme_gmail

Yukarıdaki resimde olduğu gibi yeni oluşturduğumuz e-postayı yazıyoruz ve sonraki adıma tıklıyoruz.

epostaekleme_gmail2

Yukarıdaki resimdeki gibi bilgileri dolduruyoruz ve Hesap Ekleye tıklıyoruz.

epostaekleme_gmail3

Yukarıdaki resimde de Gmail üzerinden oluşturduğumuz e-mail ile e-posta gönderip göndermeyeceğimizi soruyor siz göndereceğizi işaretleyin lazım olabilir , Sonraki adımla devam ediyoruz. Bize Posta gönderirken kullanmak isteyip istemediğimiz adı soracak oraya istediğimiz yazıp devam edelim.Şimdi sıra Doğrulama kısmına geldi. Gmail üzerinden doğrulamak en garantisi arkadaşlar. O yüzden doğrulama ekranında aşağıdaki resimde olduğu gibi gmail üzerinden yapıyoruz.

epostaekleme_gmail4

Sonraki adım ile devam ediyoruz. ve Bize içerisinde onay kodu olan bir mail attı. Bu maili plesk panelimize girerek görüntüleyip içerisindeki onay kodunu bu ekrana yapıştıracağız. Bu adımdan sonra bu ekranı kesinlikle kapatmayın arkadaşlar Şimdi plesk panele dönelim

Plesk panele tekrar geldiğimizde mail sekmesine tıklayıp  yeni oluşturduğum [email protected] mail adresini gördüm sizde oluşturduğunuz adresi görebilirsiniz. Oluşturduğum mail adresinin hemen sonunda bulunan Posta simgesine tıklayıp Horde bölümüne geçiyoruz.

epostagoruntuleme_plesk

Horde ekranında Parolamızı yazarak login butonuna tıklıyoruz.

parola_eposta

Size gelen onay mesajının içerisinde onay kodu görünecektir.

onaykodu

Bu kodu Gmaildeki E-posta ekleme penceresine girerek işlemi başarı ile bitiriyoruz.

Önemli : Bu makalede plesk paralel panel üzerinden ücretli bir e-posta adresi oluşturup bu adresi gmail’e aktarmayı öğrendik. Bilmemiz gereken önemli bir bilgi daha bir gmail hesabına en fazla 3 adet harici pop3 posta hesabı ekleyebiliriz. deneme amaçlı açtığım e-posta adresinide sildim haberiniz olsun 🙂 ..

 

 

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar