The Walking Dead Tarzı Diziler

Dünyada birçok kiyamet senaryosu canlandırılsa da günümüzün Prison Break’i Lost’u olarak tabir edebileceğimiz The Walking Dead’ın canlandırdığı son, birçok insan tarafından beklenen bir son.

İnsanların öldüklerinde tekrar dirilmesi fakat bazı insani fonksiyonlarını ve organlarını kullanaması üzerine kurgulanan ve buna sebeb olan virüsün ne olduğu konusunda tam olarak bilgi içermemek ile birlikte birtakım insanın birbirleri ile bir arada hayatta tutunma mücadelesi verdiği ender bir hikayenin ürünü The Walking Dead.

Bizler zombi olarak tabir etsekte onlar buna karşı kıçıyor ve bu yaratıklara dönüşen insan bedenini aylak olarak nitelendiriyor. Bende bu yazımda daha önce izlediğim ve izleme fırsatı bulduğum, The Walking Dead tarzı dizileri bir araya toplamak istedim.

Fear: The Walking Dead

fearthewalkingdead-yenibirsey

AMC de yayınlanan bu salgının bir başka yanını bizlere aktaran televizyon dizisidir. Amerika’da bir okulda rehber öğretmen olarak çalışan kadının, oğlunu uyuşturucu tuzağından kurtarma mücadelesi verirken, dünyanın aylaklar ile tanıştığı ve kimin ne olduğu konusunda fikrinin olmadığı yaşamak için Amerika’dan Meksika’ya kadar yol aldıkları bu seride kahramanımız Nick Clark.

24 Ağustos 2015 tarihinde başlatılan proje şuan 2. Sezonunda ve yeni bölümleri ile heyecan vermeye devam ediyor. The Walking Dead izliyorsanız mutlaka Fear The Walking Dead‘i de izlemeyi unutmayın.

Fear the Walking Dead: Flight 462 isimli mini bir seride yine Fear The Walking‘in içerisine dahil ettim dilerseniz bu mini seriyide izleyebilirsiniz. Hikayesi ise kısaca, Virüsün yayılmaya başladığı dönemde, Fear The Walking Dead‘de göreceğiniz bazı karakterlerin de içerisinde bulunduğu bir uçağın havada verdiği mücadele!

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Z-nation bence tdw dizisinden daha iyi , ingiliz bbc yapimi iki sezonluk survivors tavsiye ederim , fear walking biraz geride kalir bu dizilere gore , tabiiki hepsi tdw benzeri yasam mucadelesi

Diger diziler bloodline , scream , shameless ( ailece izlenmez !) , narcos , the100, returned ,between, tabi breaking bad game of thrones yazmaya gerek yok