The Martian – Marslı 2015 Yapımı Bilim Kurgu

Bir adamı koskoca gezegende yalnız bırakan arkadaşlarının olması ne kadar kötü diyeceğiniz bir film. Bilim kurgu filmlerini oldum olası severim zaten. Her yeni bilim kurgu filmini de iyiyse de kötüyse de izlerim kaçırmam. Son günlerde Nasa‘daki amcalarımızın açıklamaları(Mars‘ta su bulundu vesaire) ile gündeme gelen Mars gezegenin konu almasına ayrıca sevindim.

Bazı noktaları anlam veremesemde film genel olarak hoşuma gitti ve kendisini izlettirmeyi başardı(iki gecede yarım yarım). Film bazı araştırmalar yapmak ve materyaller toplamak amacıyla Mars’a inen görevli astronotlardan bir tanesi Mark Watney(Matt Damon) Marsta çıkan fırtınadan dolayı Marsta kalır. 1.5 sene kızıl gezegende tek başına hayatta kalma mücadelesi veren Watney bir yolunu bularak dünyadaki yetkililer ile iletişime geçmeyi başarıyor.

tekbasinabiradam_marsli
Düşünün Dünyadan 55 Milyon kilometre uzaktasınız ve hiç bir fikrinizin olmadığı bir gezegende patates yetiştiriyor, hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Her gittiğiniz yerde tarihi siz başlatıyor ve tepelerin adlarını bölgelerin adlarını siz koyuyorsunuz.

Bunlar nasıl arkadaş lan koca gezegende tek başına adam mı bırakılır ? dediğinizi duyar gibiyim. Aynen arkadaşlar film boyunca o diğer 5 astronota çok küfür edeceksiniz. Ama bir yandan da insanın hayatta kalmasına olanak sağlamayan bir gezegende sınırlı alanda yaşama tutunmak için verilen mücadeleye ortak olacaksınız. Ardından da mutlu sona 🙂

MarslıThe Martian Fragmanı

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

filmi izlemediğin nasılda belli diğer arkadaşlarına küfür edecekmişiz falanda filan.
insanları yanlış yönlendirmeyin post giricem diye.

Hoşgeldin kardeşim öncelikle yazıma evet filmi izlemedim 2 defa izlemedim hemde. Bırakıp giden arkadaşlarının geri döndüğünü yazıda atlamışım patatesleri kendi b*kuyla gübreleyip o kadar süre hayatta kalmayı başardığını oksijeni kendi ürettiğini ve dünyanın marsa en yakın olan kısmına gitmek için verdiği mücadeleyide atlamışım ama birşey soracam seni koca gezegende yapayalnız bıraksalar ne hissederdin 🙂 Sen küfür etmezmiydin seni bırakanlara ne olursa olsun bırakmayacaklar. Baksana yardım kaç senede gidiyor filmi izlediysen bilirsin. Yinede yorumun için teşekkür ederim bundan sonraki yazılarımda daha dikkatli davranırım bu arada bu kişisel blogum post kasma gibi bir sıkıntım yok..