PAYLAŞ

Takip ettiğim webmaster formunda da birçok arkadaşın başına gelmiş olaylar. $0.09 dan $0.01 lere gerilemiş tbm. TBM , Google Adsense yayıncılarının Reklamlarda kazandığı Tık başına para demek. TBM’nin açılımı ise Tık başına maliyettir. Yani Reklam verenlerin tık başına ödediği para miktarıdır. Türkiye’de Adsense ile çalışıyorsanız yüksek ücretler kazanamassınız. Adsense herzaman bir politika çıkarıp ne hikmetse yayıncılarına hiç değer vermeden hep reklam verenleri düşünür. Peki Soruyorum reklam yayıncıları olmadan Adsense para kazanabilir mi ?

TBM $0.08 lerden şusıralar $0.03’lere geriledi bendede. Ama ne hikmetse 2 aydır böyle ve aldığım tıklama arttı. TBM düştü ve orantılı olalarak tıklama arttı. Günlük 300 Tık alıyorken bir sitede şuan 500 Tıka yükseldi. Eski TMB ile olsa bu yükseliş gelecek olan para müthiş bi rakam ama yaklaşık olarak 3/1’i geliyor.

Kendi sistemlerinde oluşan bir sorundan bahsetmişler Adsense’nin. Ama ben bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Geziparkı ve Avrupada selden sonra tbm’lerde yukarıdaki kendimdende verdiğim örnekte olduğu gibi harika bi düşüş var. Umarım kısa sürede toparlar ve eski haline gelir aksi halde sunucu masraflarınıda çıkaramayacağız gibime geliyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleNedir Bu Google’ın Penguen Aşkı
Sonraki makaleDünyalar Savaşı Z’yi İzledim…
Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here