Strike Back Dizisi

İngilizce Eğitimim için gerekli bütün gerekenleri yerine getirmek için uzun zamandır ingilizce Dizi izliyorum . Strike back kendinden bıktıran ve Hem eğitim hemde jeyifi yerle bir eden bir dizi olmadığı için oldukça faydasını gördüm.Biliyorum ki Strike Back tarzı dizi izleyemeyi seven Bir günde bitirmeye çalışacak. Toplam 3 sezon olan , birinci sezonu 6 bölümden diğer iki sezonu ise onar bölümden toplam yirmi altı bölümden oluşan dizi aksiyon ve savaş dizisi olarak geçiyor.

Hem Türk dizileri gibi başröl ölürse dizi biter mantığıda yok dizide. Birinci Sezon bittiğinde Başröl oyuncumuz John Porter Afganistanda yakayı ele veriyor ve islami terör örgütleri tarafından kafasına tek kurşunla dünyanın gözleri önünde ölüyor.

Ama hemen ardından Bir başka oyuncu John Porterin yerine geçiyor ve kahraman sayımız John Porter’in eski silah arkadaşıyla birlikte ikiye çıkıyor. İkinci sezonda savaş sahnelerinden biraz daha uzak ve şehir yapılanmasına biraz daha yakın bir dizi bizleri bekliyor. Ben savaş sahnelerin bol olduğu bölümleri daha çok sevdim. Hem dizide Kraliyet ingilizcesi de kullanılmadığı için güncel olarak kullanılan Sokak ingilizcesi ile tek kelimenin kaç anlam taşıdığını öğrenmiş oluyoruz. Örnek verecek olursak “Come on ” kelimesi gel demek fakat Bir Söyleyiş tarzı değiştirerek Come On kelimesinin hadi ama’ya dönüştüğünü anlıyoruz.

Hem ingilizce Çalışanlar hemde Alt yazılı dizi izleyenler için mükemmel bir Aksiyon dizisi Tavsiye Ederim..

strike_back

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar