Stardew Valley Benzeri Oyunlar

Bilgisayar başında vakit geçirmeye bayılıyorsanız ve artık yapacak birşey bulamıyorsanız Stardew Valley’i denemenizi tavsiye ederim. Dedenizden kalan bir araziyi ekip biçip elde ettiğiniz gelirle hayvancılık, madencilik, balıkçılık gibi aktivitelerle büyütün.

Evlenin çocuk yapın ve ailenizi de büyütün. Tam bir vakit öldürme canavarı hemde sıkılmadan oynayabileceğiniz tarzdan bir oyun stardew valley. Yalnız oyun İngilizce. Türkçe yamasıda maalesef yok. Bu nedenle oyunda takıldığınız yerde Stardew Valley Rehberine göz atabilirsiniz.

1 – Islander

Stardew Valley gibi 2D olan ekip biçip yeni binalar kurabileceğiniz ada yaşamı.

Steam Link: https://store.steampowered.com/app/715050/The_Islander/

2- Portia

Portia’nın büyüleyici kasabasında yeni bir hayata başla! Pa’nın göz ardı edilen atölyesini eski haline getir, ürünler yetiştir, hayvanlar büyüt, kasabanın eğlenceli sakinleriyle arkadaş ol ve bu büyüleyici kıyamet sonrası bölgesinin unuttuğu gizemleri ortaya çıkar!

Steam Link : https://store.steampowered.com/app/666140/My_Time_At_Portia/

3- Staxel

Staxel’in yaratıcı tarım dünyasına hoşgeldiniz. Yine aynı mantık, ek biç geliş. Hoşunuza gidecek cinsten ve minecraft grafikleri ile bezenmiş harika bir oyun.

Steam Link: https://store.steampowered.com/app/405710/Staxel/

4- Harvest Life

Basit ama eğlenceli bir başka tarım oyunu. Adı üstünde hasat yaşamı, ürünleri ekin, daha sonra olgunlaşmasını bekleyin ve hasat edin. Bu arada çiftliğinizdeki binaları onarıp, yeni hayvanlar satın alın.

Steam Link: https://store.steampowered.com/app/649790/Harvest_Life/

5- Voodoo Garden

İşi biraz daha korkuya yaslamış ama buda en az Stardew Valley kadar eğlenceli. Ben korkmam öyle grafiklerden falan diyorsanız bunuda oynayabilirsiniz. Birden Stardew valley’deki madende bulunan yaratıkların çıkardığı sesten korktuğum geldi aklıma 🙂

Steam Link: https://store.steampowered.com/app/502770/Voodoo_Garden/

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Hepsi Birbirinden güzel ama Stardew valleyin yerini tutmaz sanırsam yinede teşekkür ederim.