Sonsuzluk Projesi – Project Almanac 2015

Film izlemeyi seviyorum. Farklı türde filmlere ise bayılıyorum. Filmde David Raskin isimli olan zeki öğrencinin MIT(Massachusetts Institute of Technology)’ye katılmak için yaptığı başvuru kabul edilir. Fakat orada okuyabilmek için okuldan sadece 5bin dolarlık bir burs kazanır.

sonsuzluk_projesi_2015_yapimi

Geri kalan 40 bin dolar için son bir burs başvurusu yapmaya hazırlanan David, çatı katında babasının kamerasını bulur. Kamerada ilginç bir detay yer almaktadır. Bunun üzerine bodrumdaki babasının çalışma masasında gizlenmiş bir projenin olduğu görür. Bu projeyi çalıştırmaya amaçlıyan David, çok yakın iki arkadaşı ve kız kardeşiyle bazı denemelere girişmektedir. Yaptıkları her şeyi kameraya kaydeden meraklı öğrenciler bu makinayı yapmayı başarırlar ve zamanda 3 hafta ileri 3 hafta geri gitmek için daha geniş denemelere kalkışırlar.

Sonunda yapılan bu denemeler başarılı sonuç verir ve ilk olarak Quinn’in düşük olan Fizik notunu yükseltmek için zamanı geriye alırlar ve onun hocanın sorularına doğru cevap vermesini sağlarlar. Daha sonra gruba katılan Jessie’nin çok gitmek istediği bir konsere götürmek için zaman aralığını genişletmeyi başaran David, Sonsuzluk projesini kendi için kullanmaya ve zamanda onarılamayacak büyüklükte hasarlar üretmeye başlar.

Kelebek etkisi tadında fena sayılmayan bir Bilim kurgu filmi izlemek isteyenler için şu sıralar izlenecek filmler arasında olması iyi olur. Boş zamanınızı değerlendirmek için ideal bir seçim olacaktır.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar