Son Umut – The Water Diviner 2014 Yapımı 1.Dünya Savaşı Filmi

Film başladığı zaman klasik bir Çanakkale öyküsü olduğunu zannederken birden bambaşka bir hikaye karşınıza çıkıyor. Film Türkiye, Avustralya ve ABD ortak yapımıdır. Başrollerinde Gladiator filmiyle Oscar ödülüne layık görülmüş Avustralyalı oyuncu Russell Crowe, Olga Kurylenko ve iki ünlü Türk oyuncu komedyenimiz Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan oynamaktadır.

sonumut_filmi_1dunyasavasi_yenibirsey

İlk başları biraz durgun olsa da Son Umut filmi izledikçe, izleyiciye seyir keyfi veren başarılı bir yapıt olmuş. Sinemaya gitmeden önce birçok insan ön yargılı olarak Anzakları ön plana çıkaracak bir yapıt bekliyorlar ama emin olun o tarz bir yaklaşım filmin ön planına çıkmamış ama az da olsa içerisine serpiştirilmiş Anzak ruhu mevcuttur. Son Umut filminde Avustralyalı bir babanın Çanakkale’ye savaşa gitmiş üç oğlunu aramasını anlatmaktadır. Tabii bu kadar basit bir anlatım yapmak filme hakaret olur. İçerisinde bir annenin üç oğluna duyduğu özlem ve o özlemle vefat etmesi. Babanın dünyanın öbür ucundan Gelibolu’ya çocuklarının hiç olmazsa cenazelerini bulmak ümidiyle yola çıkması ve o yolun sonuna kadar yaşadıkları, gerek savaş, gerek aksiyon ve gerek se duygusal sahnelerle anlatılmış. İşin güzel yanı hepsinin güzel bir harmanlamayla izleyiciye sunulmuş olmasıdır.

Not: 1.Dünya Savaşı Filmleri Listemize Göz Atabilirsiniz.

Sonuç olarak hafta sonu için güzel vakit geçirmek ve tarihi biraz daha farklı perspektiften bakabilmek için Son Umut filmi mutlaka izlenmesi gerekir. Unutmadan babalar ve oğulları mutlaka izlemeli.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar