PAYLAŞ

Bugünlerde o kadar çok film izlememe rağmen blogumda paylaşmıyorum bende dün akşam izlediğim filmlerden birtanesi olan Avatar Son hava bükücüyü aktarmak istedim sizlere. Filmi izlerkende Cem Yılmaz’ın Gora filmi geldi aklıma. Ateş, su, toprak, tahta. Filmde Ateş , su toprak ve hava bükücülerin zamanında geçen ve ateş bükücülerin dünyaya hükmettiği Son Avatarın ise Hava bükücü olarak dünyaya geldiği fakat ortadan kaybolduğunu anlatıyor.

sonhavabukucu

Güney su kabilesinde yaşayan iki kardeşin yiyecek bulmak için çıktığı yolculukta avatar olmak istemeyen bu nedenle eğitimden kaçan fakat okyanusa düşen Avatarı bulması ve Ateş bükücüler tarafından farkedilen avatarın Ateş bükücü Kralının oğlunu affetmesi için avatarı sağ olarak ateş kralına götürmeye çalışması fakat hava bükücü olarak dünyaya gelen avatarın ateş bükücülerin elinden kurtularak diğer kabilelere yardım etmesini konu almaktadır.

sonhavabukucu2

Güney su kabilesinin son su bükücüsü ve onun erkek kardeşi ile birlikte yaşadığı bölgeye gider. Fakat Avatar 100 yıldır okyanusun altında kalmıştır. Bu yüzyıl içerisinde onu yetiştiren hava bükücü kabilesi ateş bükücüler tarafından yerle bir edilmiştir. Eğitimden kaçan avatar ise sadece hava bükmeyi becerebilmektedir. Diğer kabilelerin yardımı ile su bükmeyi öğrenen avatarın ateş bükücülerin zulmünden dünyayı kurtarmasını heyecanla izleyeceksiniz.

Henüz İzlememiş Olanlar için Fragman:

PAYLAŞ
Önceki makaleİkinci Dünya Savaşı Dizi Listesi
Sonraki makaleHotmail ile İki Adımda Doğrulama Oluşturma
Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here