Site Hızının Önemi

Web Sitenizin  Hızı gerçekten bu işte en önemli faktörlerden biridir. Site hızınız düşükse ziyaretçi otomatikmen google aramalarına geri dönecek ve bir başka alternatifi değerlendirecektir. Sitenizin Hızlı olabilmesi için kullandığınız Temanın kasmaması ve Resim bakımından ise Thumbnail olarak eklenmesi daha hızlı açılmasını sağlayacaktır.Ayrıca Sitede Youtube gibi video servislerinden videolar paylaşıyorsanız eğer videonun kodu yerine videodan bir resim koyarak paylaşım yapın. Anasayfada Öyle bi kod hem sayfayı kasacaktır hemde ziyaretçinin bilgisayarını.

Bir WordPress Sevdalısı olarak da yine wordpress kullanıcılarına bu konuda biraz daha detaylı bilgiler vereceğim.Bir kaç basit işlem ile web sayfanızın hızını arttırabilirsiniz. Başlayalım gereksiz gördüğünüz eklentileri silin. Wp PageNumbers eklentisini kullanıyorsanız Anasayfada gözükmesi gereken en fazla sayfa sayısını düşürün. Yine WP-ADMIN – Ayarlar > Okuma ayarlarına girin Anasayfada gösterilecek en fazla konu sayısını düşürün.

Kurabileceğiniz gerçekten faydalı eklentiler ise ; Gzippy , WP Super Cache gerçekten çok işinize yarayacaktır. All in Seo Eklentisi sitenizi fazlasıyla kasmakta bunu da göz önünde bulundurarak daha basit hazırlanmış All in seo benzeri eklentiler arayın kendinize. Ayrıca Türkiye de hizmet veren Hosting Firmaları da yine çok fazla CPU kullanımından doğan sıkıntılar nedeniyse sitenizi askıya alacaktır.

Bu Konulara Dikkat ederek web sitenizin ziyaretçinin karşısına hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*