Sığınak 3 İzledim

Sığınak 1 ve 2 yi korku sahneleri yüzünden sevmesem de yeni bir 2.dünya savaşı filmi bulmak oldukça zor olacağından mecburen Sığınak 3’ü izledim. Ve ilk defa sığınak serisinden bir filmi sonuna kadar izleme cesaretinde bulundum. Almanların savaşı kazanma uğruna çılgın projeler yaptıklarını biliyoruz. Bu filmde ise yine almanların üstünlük kurma üstün askerler ortaya çıkarmak için lazarus isimli ölü askerleri diriltip zombi haline dönüştürme projesini anlatmaktadır.

outpost3

Almanların orman içerisinde gizli olan Lazarus projesi labaratuarına Rus kızıl muhafızlar tarafından bir saldırı yapılır. Fakat 3 rus muhafızı ele geçirilir. İçlerinde çok güçlü olan bir Rus askerini denek olarak kullanmak isteyen Almanlar belkide en büyük hataya kalkışmıştır. Rusların yakalandıkları labaratuardan kaçma hikayesinin anlatıldığı gerilim , biraz korku daha çok aksiyon öğelerini içeren 2.dünya savaşı zamanlarını konu alan zombi filmi olarakta tanımlayabiliriz Sığınak 3’ü.

43069_large

Aslında çılgın projelerinden bahsetmişken almanların , hitlerin süper tankları , Uçak mağaraları , Atlantik duvarı , berlin kalesi gibi tutmuş projelerini de aktarmak isterim lafı açılmışken. Ayrıca 2. dünya savaşı sıralarında Amerika’nın Japonyaya atmış olduğu 2 adet atom bombasının geçmişi de hitlerin bilim adamlarına dayanmaktadır. Belki de Atom bombası projesini tamamlamış olsaydı hitler şuan dünya bambaşka bir şekilde olabilirdi.

Filmin Fragmanı :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar