Seo Hosting İşe Yarıyor mu ?

seohosting

Merhaba arkadaşlar seo hosting ne demek önce onu bilmemiz gerekiyor aslında. Yani bu hosting paketini aldığımızda seoda içinde geliyor mu ? bizim yerimize sitemizi tanıtıyorlar mı gibi konuları görünce böyle bir makale yazmak istedim bu konuda. Seo hosting sizin yerinize seo işlemleri yapmaz arkadaşlar ya da bu paketi aldığınızda seo da almış olmazsınız. Seo zaten alınıp satılacak bir ürün yada mal değildir. Seo’nun kelime anlamı Arama motoru optimizasyonudur.Yani sitenizin arama motorunda yukarıda yer almasını istiyorsanız seo hizmeti veren firmalar dan yardım alarak sitenizi arama motorlarına daha uygun hale getirerek yukarılara çıkabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu hazır paketlerden oluşmaz. Hiçkimsenin sitesi birbirinin aynısı olmadığı için bu paketler tamamen hayal ürünü olmaktadır. Bu yüzden seo konusunda paket satışı yapan hiçkimseden sitenize uygun diye satılan paketlerden almayın gidin bir uzmana danışın.Seo konusunda anlaştıysak  şimdi size seo hostingin ne olduğunu anlatayım. Sitelerin herbirinin IP adresi bulunur. Bu adresler aynı zamanda sitemizin ikamet adresidir. Yani Dünyadaki bütün yerlerin bir ip adresi vardır. ve bu ip adreslerinden sitenizin bulunduğu mahalleyi dahi öğrenebilirsiniz.

Seo hosting diğer paylaşımlı hostinglere göre daha avantajlıdır neden ?

Hemen anlatayım şimdi herhangi bir hosting firmasından paylaşımlı(shared) Hosting aldığınızda bir server üzerinde sizin ufak bir alanda barındırılmanıza izin verilir.Bir sunucuda maksimum olacak site sayısı ise 500 dür. Yani sizin paylaşımlı aldığını hostingin bulunduğu sunucuda sizinle birlikte 500 adet site barınmaktadır.Bu ne gibi bir risk teşkil eder bunuda anlatalım o sunucuda adult warez içerikli sitelerin bulunması başınızı belaya sokmaya yetecektir.Eğer imkanınız yok ve kendi sunucunuzu alamıyorsanız seo hosting almanız bizden tavsiyedir.

Seo hosting sadece sizin sitenizin bulunduğu bir sunucu anlamına gelmiyor tabiki ama sitenize özel bir adres sağlayıp sitenizin sunucuda bulunan diğer sitelerden farklı bir alanda ikamet etmesini sağlıyor en büyük avantajı budur.Seo hosting başka hangi anlamda kullanılıyor onuda açıklayalım.Bir siteniz var ve sitenizin anahtar kelimesinde yükselmesini istiyorsunuz bunun için Farklı C Class IP’ li bir seo hosting paketi alırsanız 5 adet farklı ikamet adresi sağlamış olursunuz kendinize. 5 farklı site kurup bu alanda asıl sitenizin tanıtımına yardımcı olabilirsiniz.

Yanibu sitelerden alacağınız link ve tanıtım yazıları farklı sitelerden alındığını gösterdiği için sitenize müthiş bir etki bırakacaktır.Seo hosting konusunda firma seçimide önemlidir. Piyasada neredeyse aylık 5 dolara 5 C Class IP satan seo hosting firmaları mevcuttur. Ama unutmayın aldığınız hosting paketinde en büyük özellik serverin sürekli açık kalması ve sitenize bir zararının dokunmaması olmalıdır.Bu tür seo paket satışı yapan firmalara ne kadar güven olur tartışılır. Hostgatorun da seo hosting firması bulunmaktadır ama fiyatlar bayağı bir tuzlu ama güvenilir bir firmadır.

Ben şahsen seohosting konusunda hem Türk firması olmasından hemde iletişimde gerçekten kaliteli insanlar olmasından dolayı Seohosting.Com.TR’yi öneririm.Adamlar bu işi hem düzgün yapıyor hemde yardımlarını hiçbir zaman esirgemiyor.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar