Sarıya Boya 2006 Yapımı Hint Filmi

Bugün güzel bir film izlemek istiyorsan tam yerindesin kardeşim. Dediğim gibi Hint filmleri listesi düzenliyor ve bu listeme eklediğim filmleri belirledikten sonra tek tek izliyorum. Yine hem konusuyla hemde Aamir Khan , Sharman Joshi , Soha Ali Khan , R. Madhavan , Kunal Kapoor , Alice Patten ve Siddharth Narayan’ın oyunculukları ile üst düzeye taşınmış Hint filmidir Sarıya boya.

1920’li yıllarda İngilizlerin Hindistan’ı işgal etmesine tepki gösteren bir grup gencin bir İngiliz Subayı etkilemesi. Ingiliz subay yasadiklarini günlüğüne yazar. Subayin torunu olan SUE o gunleri anlatan bir belgesel cekmek icin hindistana gider. Orda kendisine SONIA adinda bi hintli yardimci olacaktir. Delhi Üniversitesinde oyuncu arayışına başlarlar.

sariya_boya_icerik1

Yozlaşmış gençler batı tarzına özendikleri için hiç birini beğenmeyen Sue, Sonia’nin arkadaşlarından etkilenir ve onlardan belgesel için yardim ister. Basta dalga gecilsede günler ilerledikçe Hintli gençler konuyu daha iyi kavramaya ve haliyle de bilinçlenmeye başlar. Sonia’nin sevgilisi pilottur ve savunma bakanının para kazanmak için yolsuzluk yaparak Ruslardan eski uçak parçaları alması sonucu düşen  uçakta şehit olur.

Onun için yaptıkları gösteride polisin sert müdahalesi sonucu pilotun annesi, başına aldığı darbe sonucu yoğun bakıma kaldırılır. Hem pilotun hemde annesinin  intikamını almak için savunma bakanını öldürmeyi düşünürler ve ona bir suikast düzenlerler. Başarıya ulaşmış olsalar da  yinede istediklerini alamamışlardır. Yanlı medya savunma bakanını bir kahraman gibi gösterir.

sariya_boya_icerik2

Bunun üzerine 5 genç ülkenin en büyük radyo istasyonunu basar ve bütün ülkeye savunma bakanını öldürdüklerini, onun yaptığı yolsuzlukları dile getirerek ülke gençlerinin bilinçlenmesi gerektiğini söylerler. İstasyona düzenlenen polis operasyonunda hepsi ölür tıpkı 1920’deki gençler  gibi hepsi ölse de ülkeyi ayağa kaldırmayı başarırlar.

Hayatımı Bu ülkenin özgürlüğüne adadım. İş refah ve diğer dünyevi arzular beni artık cezbetmiyor. Diğer Tüm ana babalar gibi evlenip bir düzen kurmamı istediğinizi biliyorum. Ama ben özgürlüğü kendime gelin aldım.

Birşeyleri değiştirmek için uğraşan bir grup insanın başından geçenler hoşunuza elbet gidecek. Yine de izlemediğim Hint Filmi kalmasın diyorsan mutlaka bu listeme göz atmalısın.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar