Röportaj – The Interview 2014

Yine dünyanın gündemine oturan ve Sony’nin hacklenmesine kadar giden bir süreçte kendini tüm dünya’ya kanıtlayan bir komedi filmini izledim geçen günlerde. Aslında merak ettiğim için izledim ve hoşuma da gitti açıkcası. Fakat şimdi kendi Başbakanım yada Cumhurbaşkanımı olayın içine dahil etsem ne düşünürdüm yada Amerika Başkan’ını olayın içerisine dahil etsem nasıl olurdu eminim kimsenin hoşuna gitmeyecek bir durum söz konusu.

roportaj-filmi

Bu nedenle Kuzey Kore’li hackerlara kimsenin en ufak bir laf söylememesi gerekir. Sonuçta onlarda kendi ülkesinin adını ve diktatörlerinin şanını korumak için yaptılar bu işi. Film 2 kafadarın Amerikada bir show programı yapmalarını anlatıyor. Bu programa en sevilen ve en ünlü kişileri davet edip hayatında hiç söyleyemediklerini programda söylemelerini istiyorlar.

Davet ile programa katılan sevilen Rap sanatçısı Eminem programda homoseksüel olduğunu açıklıyor ve programın ratingleri birden tavan yapıyor. Daha sonra bir başka ünlü ve bir başkası daha sürekli ünlülerin gizlediklerini ortaya çıkartmakla uğraşıyorlar.

kuzeykorebaskani-kim

Kuzey Kore lideri’nin ise en sevdiği programlardan birtanesi. Bunu öğrenen kafadarlar Kuzey Kore’ye gidip dünyanın nefret ettiği adamla bir röportaj yakmak istiyorlar. Lider bu daveti kabul ediyor fakat sadece kendi belirlediği soruların sorulmasını talep ediyor. Bu arada CIA ise bu kafadarlara lideri öldürmeleri gerektiğini söylüyor ve bunun için gizli bir plan yapılıyor.

deyv-ve-kim-1

Kuzey koreye doğru yola çıkıyorlar ve Liderin sarayına ulaşıyorlar burada 2 gün kadar ortamı süzmeleri ve dinlenmeleri isteniyor. bu arada Kuzey Kore Liderinin korumalarını CIA’in verdiği zehir ile öldürüyorlar(yanlışlıkla). Diğer koruma görevlisi kadın ise Aaron(bundan sonra Erın) ile aralarında bir etkileşim oluyor ve onunla vakit geçiriyorlar. Programın sorularını soran yani kısaca kamera önündeki ismi Dave(bundan sonra deyv) ise Lider ile bir yürüyüşe çıkıyor.

tank-kim-dave

Deyv ve Lider Kim çok iyi vakit geçiriyorlar , yapılmayacak şeyleri yapıyorlar kafaları güzelken tank ile ateş bile ediyorlar. Kısaca Kim Deyv’i kandırmayı başarıyor fakat Sook(Bayan koruma) Erın’a bütün olanları anlatıyor. Bu duruma bir dur demek için gerekli şeyin başkan kim’i öldürmek değil onu tüm dünya karşısında rezil etmek olduğunu ve Deyv’in Kim’in belirlediği soruları değil kendi sorularını sorması gerektiğini söylüyor.

sookveaaron

Deyv Başkan Kim’in belirlediği sorularla başlıyor fakat kendi sorularına geçtiği andan itibaren iş değişiyor. Aslında bir hakaret içermese güzel bir film diyeceğimde sonuçta bir ülkenin Liderine yapılmış büyük bir saygısızlık. Siz bu filmi izleyeceğinize Diktatör isimli komedi filmini izleyin daha iyi..

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar