Rio 2 Filmini İzledim

Merhaba sevgili arkadaşlar sizlere son günlerde ramazan ayınında girmesi ve yaz sıcaklarından dışarı çıkmaya pek fırsat kalmadığı için ara verdiğim yazma işlerine geri döneyim ve son günlerde izlediğim birbirinden güzel filmleri sizlerle paylaşayım istedim. Rio 2 izlediğim Animasyon filmlerinden birtanesi. Harika ve Mavilinin nesli tükenmiş olarak tanımlanan bir kuş çeşidinin son iki üyesi. Rio De Jenerio şehrine yerleştirilen bu kuşların 3 tane de çocuğu olur. Kuş bilimcisi ve Mavili ile Harika’yı kurtarıp Rioya yerleştiren kişi yine amazon havzasında farklı türleri araştırırken bir tane Harika ve Mavili’nin türünden kuşun kuyruk tüyü yere düşmektedir.

Ormanda çıkan yangın sonunda bütün türün yok olduğunu düşünen kuş bilimcisi yanıldığını anlar ve bu kuş türünün neslinin devam ettiğini düşünüp televizyon kanalında durumu anlatır. Bu görüntüleri izleyen Harika , Mavili ve üç çocuğunu alarak amazonlarda neslini aramaya başlar.

rio_2_2

En yakın arkadaşlarının da kahramanlarımıza katılmasıyla birlikte amazon yolculuğu başlamıştır. Sürekli olarak yolları karıştırsalar da amazon havzasına varmayı başarırlar. Tabi kuş bilimci arkadaşlarımınızın başları beladadır. Ormanda yasa dışı kerestecilik faliyeti yürüten kötü adamlar bu kuşlar yüzünden ağaç kesemeyeceklerini düşünüp kuş bilimci karı kocaya saldırırlar.

rio_2_maviliveharikaailesi

Yolda ise Mavilinin ezeli düşmanı bir zamanlar uçak motoruna doğru ittiği bir kuş , bu kuşun kanatları bir daha eskisi gibi hiç olmamış ve uçamamakta. İçerisinde maviliden almak istediği büyük bir intikam duygusuyla birden filmimize ortak olurverir. Sonunda diğer kuşlara ulaşırlar ve diğer kuşların başındaki Harika’nın babasıdır. Mavili gibi şehirli bir damatı kendine yakıştıramayan baba kuş onu bir takım geçerlilik testlerinden geçirmeye çalışmaktadır. Bu arada Harika’nın çocukluk arkadaşı ve ona deli gibi aşık olan diago da sürekli fırsat kollamaktadır.

İşler oldukça zor ama keyifli umarım güzel vakit geçirirsiniz.

Fragman :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar