Php ile Tekrar …

baslik

Uzunca web yazılım dillerine verdiğim aradan sonra tekrar çalışmalara başladım. Temel olduğu için tekrar gözden geçirip atladığım ve eksik aldığım bilgileri tazeledikten sonra php ve mysql ile kodlamalara başlayacağım.İlk olarak İkide bir tema değiştirdiğim bloguma çeki düzen verip sıfırdan kendi blog sistemimi yazacağım. 1 sene kadar süre veriyorum bu olaya. 1 senede eksiksiz ve güvenlik açıklarını kapatıp tertemiz bir sistemi oturtmayı başarırsam ilerleyen zamanlarda aklımdaki hayalleri gerçekleştirmek için sadece boş zamana ihtiyacım olacak.

Php kodluyorsanız yada php’ye yeni başlıyorsanız benden size tavsiye önce kağıda dökün. Hatalarınızı daha kolay görürsünüz ve acil müdahale edersiniz. Biliyorsunuz ki web programlama dilleri karakter hatasına çok rastlanacak dillerdir. Satır satır yaptığınız herşeyi takip edebilmek için böyle birşey yapmanız hem teorik hemde pratik açısından size bilgi ve zaman sağlayacaktır.

Amacımız zaten öğrenmek yani işin teorik yanını kaptıktan sonra dizilerin değişkenlerin ve anahtarların veritabanındaki bilgiyi çekip ekrana yansıtması ve erişebilir kullanıcının bu bilgileri yine php tabanlı bir sayfa üzerinden düzenlebilmesi silebilmesi gibi dinamik işleyen sistemi oluşturduğunuzda artık php ile yapamayacağınız birşey yoktur.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*