Pek Yakında – Cem Yılmaz

Bu film bende apayrı bir yer edindi. Bende 5 yıl kadar CD market işletmiş biri olarak filmdeki hikayeden oldukça etkilendim. Cem Yılmaz’ın hemen hemen bütün filmlerini izlemişimdir. Korsan Cd satan bir adamın boşanma arifesinde karısından ayrılmamak için verdiği mücadeleyi anlatan harika bir film.

pekyakinda_cover_suskunserseri

Zafer Eşkiya’da bir figurandır. Silahında mermi bile yoktur. Şener Şen’e bütün polisler ateş ederken Pepe muarrem set arasında Zafer’e doğaçlama oynamasını ister. Zafer’de kamera kayıttayken bütün polislerin aksine gider ve Şener Şen’e sarılır ve yönetmen Zaferi setten kovar. Yıllar sonra Zafer filmlerin içerisinde olmasa da yine film sektöründe hizmet vermektedir Korsan CD’ci olarak.

Fakat artık Korsanı bırakmak ve ailesini kurtmarmak için çabalamaktadır. Bu nedenle jubilesini yaparken patronu İzzet son bir iş teklif eder ve Zafer’de kıramaz onu Avatar 2. Korsan Cd bastıkları mekan aslında Kebabçı görünümlüdür ve bu kebap salonunun bodrum katında korsan dağıtımı yönetilmektedir.

sahikalar-2

İzzet Zafer’e gitmeden önce sana bir yemek söyleyeyim diyerek mekanın üst kısmına çıkarır ve boş yer olmadığı için Zafer bir anne ve oğlunun yanına oturur burda kebabını yemeye devam eder. Tam bu sırada mekanı polis basar ve Zafer Anne-oğul’un sayesinde mekandan kurtulur. Ejder abinin yanına gider hızlıca. Ejder abi ise dekorcudur. Yeşilçam’ın birçok projesinde kullanılmış dekorları satan yada kiralayan bir dükkanı vardır kısaca tam bir film müzesidir bu dükkan.

Zafer durumu Ejder abiye anlatır ve oğlunun yarın doğum günü olduğunu söyler Ejder abide Baytekin isimli Flash Gordon oyuncağını zafere verir ve bunu oğluna doğum günü hediyesi olarak vermesini ister. Zafer eve gider kapıyı eşi Arzu açar. İçerde ise üst katta oturan ve Arzuya aşık olan Suat ve annesi vardır. Zafer korsanı bıraktığını söylesede Arzu ona inanmaz ve boşanmak istediğini yineler.

sahikalar_kotulugunsonu

Ahben yıllar önce Şahikalar – Kötülüğün sonu isimli bir senaryo yazmıştır ve yıllardır bu senaryoyu çekecek bir yapımcı bulamamıştır. Ahben’in evi Ejder’in evinin karşısındadır. Zafer ile burada talihsiz bir olayla tanışırlar ve Zafer’e korsancı gözüyle senaryoyu okumasını rica ederler. Zafer senaryoyu beğenir ve Annesinin evini satarak 250 Bin lira bütçe ile bu filmi çekmeye koyulurlar. Başrollerinde Zafer’e Eşkiyada doğaçlama yap diyen pepe Muarrem( Boğaç Boray) ve Zafer’in boşanmak üzere olduğu eşi Arzu.

yonetmen-ahben

Boğaç boray şöhret olduğu için onu bu filmde oynatmak imkansızdır fakat Zafer onu bedava oynatacağına inanmış ve onun şöhretini bitirip oynamaya mecbur hale getirecek kadar kötü planlara imza atmıştır.  Ahben’in yardımcısı Zeki bu işi çözer ve Boğaç boray neredeyse tamamen biter ve Şahikalar’ın teklifini kabul edip görüşmeye gider. Oturdukları kafenin karşısına arabasını park eden Boğaç boray karşıdan karşıya geçerken otobüsün çarpması ile yürüyemeyecek hale gelir.

maskelizafer_kemalkarakteri

Fakat azimli Zafer kemal karakteri ile onun oynayacağı sahneleri kafasına yeşil maske giyerek oynar hemde diğer başrol olan Eşi ile. Film komedi-Dram konulu harika bir yapıt. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Cem Yılmaz yine harika bir iş çıkarmış..

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar