Payza ile Bir Webmaster Ne Alır ?

Arkadaş ömründe paypaldan başka bir aracı sistemle çalışmamış birisine payzayı şart koşarsan yapacak birşey yok. Olunla da çalışırız dedik ve ödemelerin bazılarını mecburen payza üzerinden aldık. Daha sonra bir baktım ki ara ceviricileri var payza’dan paypala çeviriyorlar parayı. Ama sonuçta resmiyette olmadıkları için güvenemiyorsunuz bu tarz insanlara. Bir Webmaster olarak payza da birikmiş birbirşeye yaramayan para ne yapılır peki ?

Araştırmalarım sonucu birçok firma buldum , fakat bir tanesi ile çalışmaktayım. Örneğin bir domain’i 12 $’a kayıt etsede payza bakiyeniz var ve kullanamıyorsanız , olan bakiye 25 Dolar banka transferi yapılacak kadar büyük bir miktar değilse boşuna uğraşmayın mecburen o parayı birşeylerde değerlendireceksiniz. 134 Dolar birikmiş parayı banka hesabıma çekmek için 25 Dolar vermek açıkcası işime gelmedi. Zaten paypaldan defalarca banka hesabına para çek dediğimde boşu boşuna giden 10 TL’leri gördükten sonra buna hiç cesaret edemedim açıkcası.

Bende Web4Africa üzerinden ihtiyacım olan alan adlarını tescil etmeye başladım. Dilerseniz domain alabilirsiniz dediğim gibi piyasaya göre bazı uzantılar yüksek ama bazı uzantılarda düşük. Yada Hosting server gibi hizmetleride sağlayabilirsiniz kendinize girma tamamen güvenli ve 8 adet domain barındırıyorum şuanda. Ama hosting veya server’ını denemedim.Siteleri türkçe dili de barındırmakta. Zaten bu işlerin içindeki insanlar bu işlemi yaparken zorlanmaz diye umuyorum.

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar