Paravan Bloglar Nasıl Olmalı

Bir paravan blogtan faydalanmak için paravan blogun yapısı nasıl olmalı. Birçok webmaster arkadaş açtıkları ücretsiz paravan blogları link çöplüğüne dönüştürerek eksi seo sağlar sitelerine. Aslında fayda sağlamaya çalışırken zararlı bir şey yapmış oluruz. Peki ya bu paravan blogların cazibesi ne nasıl faydalanabiliriz bu bloglardan diye düşünüyor ve bir türlü içerisinden çıkamıyorsanız ben size basite indirgenmiş halini açıklayacağım.

Paravan Blogların Yapısı

Paravan bloglar genellikle ücretsiz içerik sağlayan sitelerin imkanlarından yararlanmamız ve ücretsiz blog servislerinden aldığımız bloglar sayesinde asıl sitemizi arama motorları sonuçlarında anahtar kelimede birinci sayfaya hatta birinci sıraya taşımamıza yardımcı olacak blog hizmetleridir.Bu hizmetleri webmaster forumlarında çokca karşılaşacağınız tanıtım yazısı satışı link satışı olarakta görebilirsiniz. Paravan bloglarınızı bu iki türde oluşturabilirsiniz. Sınırsız sayıda paravan blog oluşturmanız bir o kadar sorumluluk isteyeceği için az ama öz paravan bloglarla yolunuza devam etmelisiniz.

Paravan blogların genel olarak yapısı yukarıdaki bahsettiğim gibidir. Bu bloglardan maksimum düzeyde fayda sağlamak istiyorsanız eğer sitenize birebir benzer bir paravan blog yerine sitenizde örneğin adsense kategoriniz var ve bu kategoride asıl sitenizi yukarıya taşımak istiyorsunuz o zaman adsense ile alakalı yazıların paylaşılacağı ve bu paylaşımlarım tamamen özgün olması gerektiğini unutmamalıyız. Paravan blogların sitenizle birebir benzerlik göstermemesine mutlaka ve mutlaka özen gösterin.

Sitenizin bağlı olduğu Webmaster ve analitik hizmetlerinin bulunduğu Google hesabından paravan blog açmayınız. Mümkünse blog açmayınız . Farklı bir e-posta ve google hesabı ile paravan bloglarınızı oluşturabilirsiniz.Bu ayrıntı ise paravan blogun size ait olmadığı ve farklı bir kullanıcıya ait olduğu için sitenize vereceğiniz linklerin değerleri artacaktır.Paravan blog olarak geçmeyin bu bloglarda sonuça bir site olduğu için onlarla birebir etkileşim halinde kalın bu yüzden fazla olmaması az olması sizin işinizi daha kolay ve anlaşılır hale getirecektir.

Paravan blogların içeriğinin özgün ve temiz olması her dakika link paylaşmamamız gerektiğini de unutmayın.Teknoloji sitesinin paravan blogları nasıl olmalı bir örnek ile açıklarsak aklınıza daha da yatabilir , teknoloji ile birebir etkileşimli sektörleri tahmin etmeliyiz. Teknoloji sitemiz var ve paravan blog wheel oluşturacaksak otomobil , cep telefonu , bilgisayar ,  gibi teknoloji ile yakından alakalı paravan bloglar açmalıyız. İçeriklerinide 100+ kelimelik kısa yazılar ile devamlı güncel tutarak istediğimiz gibi sitemize faydalı olmasını sağlayabiliriz.

İki çeşit paravan blog tarzı var demiştim yukarıda şimdi bu noktayıda açıklayayım aklınıza birşey takılmasın. Birinci paravan blog’u tanımlayalım ilk önce ; bu tür bloglar sadece sidebar yada footer’e eklenen <a href=”link” title=”başlık”>Link</a> şeklinde bir kod ile hiçbir zaman tanıtım yazısı yayımlanmaması gereken bloglardır. 100+ kelimelik makaleler ile site içeriği kullanıcıya sevdirilir. Resimlerle işiniz daha da kolaylaşır ve bir yukarıdaki örnekte olduğu gibi cep telefonu tanıtım blogu(Paravan)’ndan teknoloji sitenize link almış olursunuz ve hiçbir ücret ödemezsiniz.

İkinci türü tanımlayalım burdada hiçbir şekilde yukarıdaki gibi sidebar veya footer’a link koymuyoruz tamamen tanıtım yazılarımız üzerine bir paravan oluşturuyoruz. Bunu yaparken de arka arkaya tanıtım yazısı yayımlamıyoruz. 3 Normal makale girilen bir paravan blog’a 1 tanıtım yazısı ile destek oluyoruz. Buda sitemizi sürekli tanıtma ve en faydalı şeklidir.

Bütün bunların yaptığınızda hiçbir ücret ödemeden  sağlam bir link döngüsüne sahip olursunuz , fakat unutmamamız gereken birçok şey daha var seo sadece paravan bloglardan oluşmuyor malesef. Diğer bilgileride fırsat buldukça blogumda göreceğinizi umuyorum.

Sürçü lisan ettiysek Affola SuskunSerseri.Com

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar