Oyunun Sesi ile Mikrofonun Sesini Ayıran Program

Merhaba arkadaşlar, Youtube‘da bir oyun kanalına sahipseniz oyunun sesi ile mikrofonda konuştuğunuz sesi ayırıp videoda sesinizin geriden gelmesini önlemek isteyebilirsiniz. Yakın zamana kadar böyle bir sıkıntım mevcuttu ve kullandığım program sayesinde bu sıkıntıyı aştım. Nasıl yaptım hangi programı kullanıyorum sizlere aktarmak istedim.

Bandicam

Bandicam programı oyun kanalları tarafından kullanılan en çok tercih edilen masaüstü kayıt programı. Bu programın 2.x sürümünü kullanırken çok sıkıntı çekmiştim ses konusunda fakat Bandicam 3.2 sürümünü yükledikten sonra işin rengi değişti. Daha önce mikrofon ve oyunun sesi aynı anda kayıt oluyordu ve sesi ayarlarken çok sorun çıkartıyordu. Ama artık Bandicam 3.2 sürümü ile birlikte bu sıkıntı ortadan kalktı. Hem mikrofonun sesi hemde oyunun sesi ayrı 2 ses dosyasında kayıt oluyor. Daha sonra video düzenleme programında oyunun sesine müdahale etmeden kendi sesime müdahale edip beğenmediğim alanları temizleyebiliyorum.

oyununsesiilemikrofonunsesiniayirma1

Bandicam arayüzünden Video bölümüne gelin ardından ayarlar bölümüne tıklayın.

oyununsesiilemikrofonunsesiniayirma2

Yeşil alanın içerisindeki iki ses kaynağını karıştır’ı deaktif edin ve kayıt yapın artık 2 sesin farklı adlarda kayıt olduğunu ve birbirine karışmadığını göreceksiniz. Kullandığım bandicam versiyonu tam olarak 3.2.0.1102’dir.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Kazım USLU Kardeşim Bandicam 3.2.0.1102 için link verebilimisin veya hem ekran kayıt hemde çektiğim videoyu Editleyebileceğim (Render) bir program varsa link verebilirmisin.