Oblivion Filmini İzledim

oblivion

Tom Cruise’den bir oyunculuk resitali daha. oblivion filmi dünyanın sonu geldiğini ve yağmacıların ayı parçaladıktan sonra dünyayı ele geçirmeyi hedeflediğini anlatmaktadır. Odisey Uzay gemisi 2017 yılında dünyanın yakınlarında gözüken delta şeklindeki cisimi incelemek için yola çıkar. Mürettebat yemek vb. şeylerden tasarruf edilmek için uyutulmaktadır. sadece iki mürettebat cisime doğru yaklaşır. Deltaya yaklaşırken uzay gemisinin geri motorlarının çalışmadığını fark eden Yarbay Jack , Uçağın diğer mürettebatın bulunduğu kısmı komuta merkezinden ayırır ve geri dünyaya gönderir.

Delta Komutamerkezinde bulunan yarbay Jack ile Vika’yı yutmuştur. Film 2077 yılında yağmacıların dünyayı işgal etmesini konu alan aslında tam tersi bir durumum söz konusu olduğu müthiş bir bilim kurgu aksiyon filmidir.Tekniker 49 Jack ve Vita Dünyada ki suyu içerisine çekip karşı konulamaz bir yatık ve silah türü haline gelen su kulelerini korumak için insansız hava araçları komuta ve tamirat biriminde görevlidir.

Yağmacılar Sürekli insansız araçlarla savaşmakta ve onları yere düşürmektedir.Jack ve Vita Görevlerini tamamladıktan sonra Titan (yeni keşfedilen dünya uydurmaca)’a doğru yola çıkacaklarını zannetmektedirler.Görev için zorunlu hafıza silimi gerçekleştirilmiş bu iki astronot deltaya çalışdığının farkında bile değillerdir. İşgalci olarak bildirilen Yağmacılar ise aslında deltaya karşı savaşan insanlardır.

Tekniker 49 işgalciler tarafından yakalanır ve gizli bir mağaraya götürülür.Ara sıra eski anılarını hatırlayan tekniker 49 burada durumu anlar ve deltanın odiseyi kendine çektiği sırada o gemiyi yöneten astronot olduğunu hatırlar. Odiseyin kalanı içerisinde ise karısınında kendisi gibi bir astronot olduğunu ve deltanın odiseyi kendine doğru çektiği sırada uyuyan mürettebat ile komuta merkezni ayırdığını yavaş yavaş hatırlar. Yağmacıların tekniker 49’u yakalamadan bir gün önce ise odisey’in kalan kısmı 17.Bölgeye iniş yapmıştır.insansız araçlar mürettebatın çoğunu öldürmüş fakat yarbay jhon karısının öldürülmesine izin vermemiştir.

Ama karısı olduğunun farkında değildir. Çünkü hafızası silinmiş ve anılar sürekli yer değiştirmektedir. Film gerçekten güzel bir hikaye olgusunu taşımaktadır. İzlerken birçok detayın daha farkına varacaksınız. Hepsini anlatmayımda filmin zevki kaçmasın 🙂

Oblivion Fragman :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar