Nokia 2017 Yılı ile Birlikte Efsanevi Bir Dönüş Yapacak

İlk telefonum 5110. O kalası nasıl severdim bilemezsiniz. 5 milyon liraya aldığım sadece ön kabını arkadaşlarımızla değiştirdiğim zaman geldi aklıma. Bir de efsanevi yılan oyunu. Sonra bir baktım Samsung kullanıyorum. Onca yıl onca telefon markasını kullanmış biri olarak 5110 ‘dan sonra 3310 ve 1100‘dan aldığım keyfi hiçbir telefonda almadım bugüne kadar.

Ufak, ele oturması o renksiz cazibesiz ekranında gözlerimi yormayan, ekrana bakmadan yazabildiğim telefonlardan Samsung’a geçiş yaptım. Şuanda onuda kullanmıyorum elbette. Çünkü hem kolay bozuluyorlar hemde şarjları gitmiyor. bu arada Asus Zenfone kullanıyorum yaklaşık bir senedir.

İşte öyle efsane telefonların sahibi Finlandiyalı teknoloji markası Nokia, 2017 yılında çok sağlam bir geridönüş gerçekleştirecek. Şuan detaylar internet ortamında yer almasa da 2017 yılında akıllı telefon pazarında yerini alacağını resmi sitesinde duyurdu. Ayrıca bu yıl VR gibi sanallaştırma teknolojilerini de ilerletip adını tekrar piyasaya kazıyacak gibi gözüküyor.

Akıllı telefon modellerinin patentlerini alan firma Android işletim sistemini kullanacak. Bir başka teknoloji markası Foxconn ile bir anlaşma sağlayan Nokia, muhtemelen telefonların anakartlarını bu markadan temin edecek. Ayrıca Nokia’nın eski görkemli zamanlarına geri dönmesine bir destekte  HMD Global‘den geldi. Nokia, HDM Global ve Foxconn işbirliği ile telefon pazarında faaliyet göstermek için 10 yıllığına marka ismini tekrar tescilletti. VE Dünya Mobil Kongresi 2017‘de yeni çıkaracakları modelleri tanıtmak için yer ayırttı.

nokiageridonuyor

Genişletilmiş VR Sanallaştırma alanında liderliğe yönelme
Dijital Sağlık markasına doğru geçiş
Akıllı telefon markası olarak Nokia’nın geri dönmesi
Mobil, Otomotive ve Tüketici elektroniği Patentlerinin alınması

Model detayları çıktığında bu yazıda paylaşacağım.

Yeni telefonlar tanıtımına daha vakit varken sizi anıları canlandırmaya davet ediyorum: Hayatımıza Renk Katmış Bir Zamanların Efsanevi 10 Telefon Modeli

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar