Nedir Bu Google’ın Penguen Aşkı

penguen-algoritmasi

Haberde penguenler , internet ortamına geliyorsun bu seferde Google penguenleri başımıza salıyor. Nereden geliyor ve neden yapıyor Google bu güncellemeyi. Google’ın muhendisleri dahi allogaritmanın sadece %4’üne ulaşabiliyorken bu güncellemeler neden yapılıyor sürekli. Yok hani bir kısım webmaster Allogaritmanın büyük bir kısmını çözdü de bizim mi haberimiz yok. Çünkü beş para etmez siteler sıralamalarda birinci sıraları zorlarken o her konuda güvendiğimiz Google neden kaliteli içerik girdiğimiz siteleri gerilerde bırakıyor.

Google Botlarına rüşvet mi teklif ediyorlar acaba ?

Tabi bu işin espirisi arkadaşlar. En başta en eksik yönümüz araştırmıyoruz. İzlemiyor , dinlemiyor ve kulaktan dolma bilgilerle bazı şeyleri sitelerize dolduruyoruz. Spamı sadece mail kutularımızda olan ve bizim işimize yaramayacak bilgilerde dolu bir çöplük olarak bakıyoruz.Seo diyorlar C Class ip diyorlar bir kızım oldukça önemli ve gerçekten çok işe yarıyor diyor C Class ipler hooop koşuyoruz seo hostinge. Bir kısımda diyor ki hiç önemi yok Class ip falan önemsiz yada çok az etki ediyor.

Peki  bu durum kime yarıyor ? Bu durum Seo Hosting adı altında hizmet veren hosting firmalarına yarıyor. Bu kısımda bir firmayı ayrı tutmak istiyorum ki sadece kısa bir sohbetim oldu kendileriyle henüz alışveriş yapmışlığım yok ayrıca bir Türk firması olarakta destekliyorum kendileri seohosting.com.tr gerçekten müşteri ile kurdukları başarılı iletişim sayesinde benim tarafımdan geçer not aldı. Eee hemşerim , yukarıda seo hosting firmalarının bi işe yaramadığını söylüyordun şimdi ne oldu da bize seo hosting firması tanıttın. Eğer türkiyede bir hosting firmasıyla çalışıyorsanız ben size yol gösterdim bırakın seosunu meosunuda hizmete bakın adamlar hizmet veriyor onu anlatmak istedim.

Yani sırf seo için hosting almayın.Oluşturacağınız Link-Wheel paravanlardan oluşsun. O daha sağlıklı hemde ücretsiz. Penguenlere gelecek olursak Google Penguen V2 güncellemesi ile bazı konularda önemli adımlar attı. Otomatikçiliğin önüne geçmek için atılmış bu adımları başarılı buluyorum açıkcası.Madem siteni birinci sayfada görmek istiyorsun o zaman Aldığın tanıtım yazılarında artık daha dikkatli olacaksın.Oyun siten varsa oyun ve benzer içerikli sitelerden tanıtım yazısı almaya özen göstereceksin. Google botu tanıtım yazısı aldığın siteyi ziyaret ettiğinde senin sitene gelip yav arkadaş örneğin eğitim sitesine neden oyun sitesi linki koymuşlarki demesin. Haa desin , bu kaliteli oyun sitesi  bu siteden link almış demekki bu sitede de iş var diyerek hevesle ziyaret edecektir ve toparladığı bilgileri sisteme girilmesi için öncelik sağlayacaktır.

Bir diğer önemli unsur ise önceleri sitenin anasayfasına link kasıyorduk artık buda değişti. Kategorilere konulara link kasmalısınız anasayfa linkinizle orantılı olmalıdır kastığınız alt sayfa linkleri aksi halde buda spam teşkil ettiği için yavaş yavaş filtreye doğru yol alırsınız. 3 aylık bir süreniz var bu durumu düzeltecek hamleler yapın . Link ve tanıtım yazısı alımlarında acele etmeyin bir anda yüklenmeyin yavaş yavaş temiz tanıtım yazıları üzerinde kalıcı link almanız tani alt sayfalarınıza da aynı şekilde sizi sıralamada yukarıya taşıyacak ve kalıcı olmanızı sağlayacaktır.

PR değerine önem vermeyin. PR değeri sadece Sitenizin de pr değeri almasını sağlamak için oluşturulmuş bir sistem. PR nin faydaları elbet var ama tanıtım yazısı alacağınız sitenin pr değerinin benim gözümde pekte değeri yok açıkcası. Sıralamada sizleri üst sıralara taşıyacak en önemli etken özgünlük ve farklılıktır. Bu iki unsur ile yukarıdaki unsurlarıda birleştirerek üst sıralarda dalgalanmalardan etkilenmeden istediğiniz sürece kalabilirsiniz.Google bir de sürekli güncelliğe önem verir. Konularınız güncel içerikli konularla alakalı olmalıki hitiniz de artsın gelirinizde. Ama güncel olaylara takılıp tip kasacam derken sitenizi de anahtar kelime çöplüğüne döndürmemeye dikkat edin.

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar