Film, Oyun, Sinema, Dizi, Tarih, Belgesel vb.

Neden Yenibirşey ?

Marhaba sevgili dostlar, bugün bu sayfada bu sitenin neden varolduğunu sizlere aktaracağım.

Yıllar önce Suskun Serseri alan adıyla hizmete aldığım bir blogum vardı. Bu blogla beraber büyüdüm ben ve ayrıkı bir ismi olduğunu düşündüğüm için ilerleyen yaşlarımda yazı girmeye çekinir oldum. Tam yazacakmış gibi hissederken, editöre girdiğimde vazgeçer oldum. İsmi beni bile siteden iterken ziyaretçiyi nasıl çekecekti ki.. Serseri, kelimesi itici gelmeye başladığı andan itibaren site ismini değiştirmek için domain aramaya başladım. R10’dan birkaç arkadaşla görüşüp ihtiyacım olan domaini bulma yoluna koyuldum fakat bir türlü aradığım o yenibirşeyi bulamamıştım.

Sürekli aklımda olan yeni bir şeyi bu sefer mantıklı bir şekilde sadece aramaya başladığım fikirin ilk üç kelimesini arama motoruna girdim ve net uzantısı boş idi. Bende değerlendirmek istedim. Artık yeni bir şey aradığımda ve bilgiye ulaştığımda blogumda yer veriyorum. Bu blogu kurma amacım ziyaretçilere paylaştıklarımdan ziyade ihtiyaç halinde tekrar kullanmamdı. Bir nevi diğer sitelerim için depo vazifesi görmekteydi bu blog.

Bazen bir kaç arkadaş yazdığı içerikler ile bloguma değer kattı. Ama genel olarak konsept değişikliği yapamadım ve tek başıma olduğum için diğer sitelerime zaman ayırmam gerektiği için çok fazla içerik giremedim. Bu konuda seçiciyim. Aslında taslaklara bakarsak birçok deneme başlatmışım fakat bitirememişim. Şimdi ise o başlattığım taslak yazılarını bitirmeye hedefledim kendimi ve zaman buldukça yeni içerikleri de üretmeye çabalayacağım.

Sizlerde sitemde konuk yazar olabilirsiniz. Bunun için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.